30
31

Sport  -  2017. 03. 07. 19:55  -  Somos Zoltán, fotó: kosarsport.hu
    Hibátlan játék, nagyon sima Alba-győzelem a Vasas ellen

Parádés teljesítménnyel nyert a Vasas otthonában a kosárlabda-bajnokság listavezetője. Az Alba Fehérvár az első félidőben alig hibázott dobást és már ekkor eldöntötte a meccset. Kiváló védekezéssel alapozták meg a nagyon sima győzelmet Shepardék, akik újabb sikerükkel jól hangoltak a szombati, szolnoki nagy rangadóra. A fehérvári csapatjáték színvonaláról az is árulkodik, hogy harminc fölött volt a gólpasszok száma.

Könnyedén kezdte a meccset a listavezető, a vasasban Katona triplái tartották a lelket a fehérvári pontok közepette. Shepard igyekezett különösen, de a csapatjáték is remek volt, hiszen gyűltek a gólpasszok is az Alba-játékosok neve mellett. Már tizenegy ponttal vezettek Lóránték, amikor a kintről jól célzó vasas közelebb tudott kicsit kerülni, de az első negyed végén Markovics szép belépésével és kosarával már majdnem harminc pontnál tartott az erőlködés nélkül játszó Alba Fehérvár.

Lehengerlően indították a második játékrészt a vendégek, Burgess szép triplával ünnepelte visszatérését a csapatba, Markovics pedig lerohanásból zsákolt, és tizenhat ponttal elhúzott a csapat. Ihletett formában dobott szinte mindenki, volt pillanat, amikor az Alba mezőnybeli dobószázaléka 78 százalékos volt, ami egészen valószínűtlen adat – ráadásul büntetőt sem hibáztak Edwardsék. A Vasasnak ellenben komoly gondja volt a Keller Ákos vezérelte fehérvári védelemmel. Már majdnem harminccal vezetett a parádésan játszó vendégcsapat, amikor a félidő végén kicsit kiengedett és közelebb tudtak kerülni az otthon eddig mindenkivel szoros meccset játszó hazaiak.
    A harmadik negyed első kosarát Pacher révén a vasas szerezte, rögtön egy triplát, de amint éledtek volna kicsit a reményeik a piros-kékeknek, megindult az Alba. Edawards és Lóránt is könnyen hagyta ott emberét, Shepard látványosan fejezett be egy indulát, és máris jöhetett az időkérés… Hiába, az egyre bátortalanabb fővárosiak már dobásig is alig jutottak, az Alba pedig a negyed végén megint nem hibázott, és úgy vezetett negyvennél többel, hogy játékosai láthatóan élvezték az előadást. Volt is mit, egészen extra dobásmutatóval jutottak már ekkor száz pont közelébe.

A negyedik negyed elején jöttek az újabb triplák, Keller Iván és Burgess is bevágott egyet-egyet. Sokat pihenhettek az alapemberek, aminek a hétvégi szuperrangadó, a Szolnok elleni meccs miatt van jelentősége. De persze ha ott is így dob az Alba, mint ezúttal… A végére már szinte csak a show maradt, nagyszerű védekezéssel és látványos kosarakkal húzott el még jobban a listavezető, Taylor szórta a triplákat, Justin Edwards kosarával pedig meglett a száz pont is. Harmincöt gólpassz mutatta, mennyire érzik egymást a játékosok a pályán, a végén pedig csaknem ötvennel nyert az Alba abban a csarnokban, ahol eddig kilencpontos vereség volt a legnagyobb, amit a Vasas elszenvedett…

Vasas – Alba Fehérvár 59-106 (20-29, 14-27. 11-32, 14-18) Alba: B. Taylor 16/9, Edwards 14/6, Shepard 12, Lóránt 15/3, Keller Á. 11/3. Csere: Markovics 17, Farr 9/3, Burgess 9/9, Tóth P., Keller I. 6/6, Shimba, Varga M.