30
31

Sport  -  2017. 03. 04. 18:41  -  Kaiser Tamás
    Egygólos fehérvári vereség a megyei rangadón

Végig kiélezett, igazai derbit hozott a megyei rangadó az Alba Fehérvár KC és a Dunaújvárosi Kohász között. Pedig volt, hogy a vendégek, volt hogy a Fehérvár vezetett több góllal, de a döntés a hajrára maradt, ebből pedig a Kohász jött ki jobban, és végül egy góllal győzött.

A Dunaújváros a negyedik, míg az Alba Fehérvár KC a hetedik helyről várta a megyei rangadót. A két gárda négy pont különbséggel állt a tabellán. Az ősszel, a Kohász otthonában a félidei döntetlent követően 24-20-ra kikapott a Fehérvár, így Deli Rita együttese mindenképpen szeretett volna visszavágni a szezoneleji vereségért.

Pelczéder nyitotta a gólgyártást, majd Micijevic válaszolt egy emberhátrányos találattal. A hetedik percben Májer Kriszitna gólja után még 3-2-re vezetett a Fehérvár, de ezután egy hosszabb fehérvári gólcsend következett, hét percig nem rezdült meg az újvárosiak hálója, ugyanakkor a Kohász játékosai négyszer is bevették Sipeki kapuját. Összességében pedig egy 6-1-es periódussal 8-4-re léptek meg Kovács Annáék. A Fehérvár ezután magára talált, és egy 6-2-vel – közte két emberhátrányos góllal – a 26. percre egyenlített. 10-10 után többször is átvehette volna a vezetést Deli Rita együttese, de a Kohász nem hagyta magát, és bár az utolsó másodpercben Kovács üres-kapus kísérlete kimaradt, vendég előnnyel, 13-12-es dunaújvárosi vezetéssel mentek pihenni a csapatok.

A második játékrészben is Pelczéder dobta az első gólt, sőt a másodikat is, és ezzel 3-2 után először vezetett a Fehérvár, a 33. percben 14-13 volt az állás. Majd a 44. percben már három volt közte, Pleczéder Orsolya vezetésével 20-17-re vezetett a Fehérvár, de egy 4-0-val megint a Kohász állt jobban. Majd egészen a hajráig fej-fej mellett hladt a két együttes, több érdekes játékvezetői ítéletnek köszönhetően. Négy perccel a vége előtt döntetlen volt az állás, azonban előbb Kovács Anna büntetőből, majd pedig Klujber akcióból talált be, így valamivel több mint egy perccel a vége előtt kétgólos hátrányban volt a Fehérvár. A vendégek mindent elkövettek, hogy megakasszák az Alba akcióit, sikerrel tették mindezt, mert már csak Ishitate góljának tapsolhattak a hazai drukkerek, így pedig 27-26-ra nyerte a megyei rangadót a Kohász.

Alba Fehérvár KC – Dunaújváros 26-27 (12-13)
    Fehérvár: Sipeki, Herr (kapusok) – Májer 3, Piedade, Lavko 4(4), Mendy, Tilinger, Pelczéder 8, Gjorgjijevska 3, Hajduch, Ishitate 4, Bandelier 3, Klikovac 1.