30
31

Sport  -  2017. 02. 25. 20:19  -  bb1.hu
    Tovább menetel az Alba - Pakson nyertek Lóránték

Pakson, az Atomerőmű otthonában lépett pályára a kupagyőztes Alba Fehérvár. Dzunics Braniszlav együttesében bemutatkozott Alhadji Mohammed is, a légiós győztes meccsen debütálhatott, az Alba végig dominálva tíz ponttal verte soros ellenfelét.

Szombat este a friss kupagyőztes Alba Fehérvár együttesét látta vendégül az Atomerőmű a bajnokság 19. fordulójában. Keller Ákos sikeres közelijével indult a találkozó, majd két perc elteltével Samenas hármasa után már a paksiaknál volt a minimális előny. A hazaiak egyáltalán nem ijedtek meg a listavezető fehérváriaktól, és Tiby kosaraival 10-6-ra is vezettek, azonban Edwards triplájával hat perc játék után fordított az Alba (10-11). Változatosan alakult az első negyed, ugyanis a folytatásban Battle közbenjárásával visszavette a vezetést a Paks, aztán Farr révén ismét fordított az Alba, sőt Mohammed és Lóránt kettese után már nyolc pont volt az előnye (15-21), így Teo Cizmic időkérése következett, de az utolsó percben a különbség már nem változott (17-25).

A második etap Mohammad tripljával kezdődött, így máris 11 pont lett az Alba előnye. A következő percekben megrázta magát az ASE, és hét pontra zárkózott, de Lóránt gyorsan újra növelte a különbséget. Sok kihagyott dobással és eladott labdákkal tarkított perceket követően ismét Lóránt volt eredményes, a hazaiak horvát mestere pedig magához rendelte övéit (27-39). A rövid szünet sem törte meg a vendégek lendületét, akik már 15 ponttal is vezettek, viszont a nagyszünetre Illés egy trojkával valamelyest csökkenteni tudták hátrányukat a hazaiak (32-44).

A második félidőt Tiby hárompontosa nyitotta, majd Battle is betalált távolról, így már csak nyolc egység volt a paksiak hátránya (38-46). A következő percekben felváltva estek a kosarak, majd a negyed derekán a vendégek edzője, Braniszlav Dzunics kért időt (43-51). Az Alba időkérése után Lóránt süllyesztett el egy triplát a paksi gyűrűben, így visszaállt a 10 pontos különbség a csapatok között (44-54). A harmadik negyed utolsó kosarát Samenas sikeres távolija jelentette, a zárófelvonás előtt 52-62-t mutatott az eredményjelző.

Az utolsó etap elején az Alba egyszerűen állva hagyta a paksi csapatot, Lóránt és Shepard is beszórt zsinórban öt-öt pontot, és a húszpontos különbségnél nyolc perccel a végső dudaszó előtt szinte el is dőlt a találkozó (52-72). Az utolsó percekben még indított egy nagy rohamot a Paks, de ez csak arra volt elég, hogy kozmetikázzon az eredményen. Az Alba végül 83-73-ra nyert, és őrzi első helyét a tabellán.