30
31

Sport  -  2017. 02. 25. 19:53  -  Somos Zoltán, fotó: vidi.hu
    Nem hozott gólt az Üllői úti rangadó, második helyen a Vidi

A nagyon várt rangadóval folytatódott a labdarúgó bajnokság, de a Ferencváros és a Videoton az első félidőben nem kápráztatta el a szurkolókat. A Vidi főleg a védekezésre ügyelt, nem sok lehetőség adódott a kapuk előtt. Szünet után aktívabb lett a fehérvári csapat, de gólt nem tudott szerezni, a hazaiak pedig inkább a hajrában veszélyeztettek, szintén eredmény nélkül. A gól nélküli döntetlennel a Vidi átadta az első helyet a táblázaton a Honvédnak, jövő héten hazai pályán visszaveheti tőle.

Érthetően nem változtatott az Újpest elleni csapatán Henning Berg, de a Ferencváros stadionjában az első félidőben nyoma sem volt az egy hete látott kreativitásnak. Jobbára a hazaiak domináltak, a Vidi védekezett és pontatlanul kontrázott. A két legnagyobb helyzet is a fehérvári kapu előtt adódott, de előbb a 19. percben Hüsingről a kapufára pattant a labda, majd a 27. percben Leandro közelről Kovácsik kezébe emelt egy szöglet után. A Vidi egyetlen esélye Lazovics közeli lövése volt a 41. percben, fölé ment, ráadásul lett volna társ, akinek passzolhatott volna a szerb csatár. Sok kemény belépő és feszültség jellemezte a meccset, a színvonal azonban elmaradt a  vártól, amit a hatpontos előnnyel érkező vendégek persze kevésbé bántak.
    Rögtön a második félidő elején Stopira megmutatta, hogy van azért vállalkozóü kedv a piros-kékekben, Dibusznak kellett hatalmasat vetődnie éles szögből leadott bravúros lövése után. Sokkal támadóbb lett a Vidi játéka, a hazaiak húsz percig nem nagyon jutottak át a másik tizenhatoshoz. De helyzetet szinte egyetlen egyet sem láttunk, szabálytalanságot annál többet. A 72. percben lejött a pályáról az Újpest ellen duplázó Scsepovics, helyére a legfrissebb igazolás, Maric érkezett, de nem az ő, hanem Lovrencsics nevéhez fűződött a következő érdekesebb megmozdulás, a Fradi szélsője mellé lőtt. Az iram jó volt a hajrában is, Hadzic kapásból vágta fölé Nego beadását. Az utolsó sansz a hazaiak révén jött össze, de Nego kirúgta a labdát Djuricin elől az ötösön. maradt a 0-0, aminek Kispesten örülnek legjobban, hiszen így a Honvéd átvette a vezetést a táblázaton - amely jövő hét végén éppen a Videotonhoz látogat.

Ferencváros - Videoton 0-0

Videoton: Kovácsik - Nego, Juhász, Vinícius, Stopira - Hadzic, Pátkai, Varga, Suljic - Scsepovics (Maric), Lazovics (Géresi).