30
31

Sport  -  2017. 02. 18. 21:47  -  Kaiser Tamás / fehervarav19.hu
    Büntetők után nyert, és szépített a Fehérvári Titánok

A Tüskecsarnokban szépített a Fehérvári Titánok együttese a MAC Budapest elleni MOL Liga negyeddöntőben. Kóger István együttese a legvégén egyenlített, jöhetett a hosszabbítás, amelyben nem született gól, így a büntetőkre maradt a döntés, ahol az idegek harcát a Fehérvár, egészen pontos Reisz Áron nyerte.

Egy 7-1-es budapesti vereséggel indította a MAC elleni párharcot a Fehérvári Titánok. A MOL Liga negyeddöntőjének második, fehérvári összecsapásán már sokkal jobban játszott a „kis” Volán, közelebb is álltak a fehérvári fiatalok a győzelemhez, hosszabbítás után azonban az ex-fehérvári, Pozsgai góljával győzött 3-2-re a MAC. Így a harmadik találkozó előtt 2-0-ra vezetett Majoross Gergely gárdája. A Titánok fiataljai azonban nem feltett kézzel utaztak a fővárosba, Reisz Áron révén már a hetedik percben előnybe került a Fehérvár. Majd még a szünet előtt egyenlített a MAC, Pozsgai Tamás használt ki egy emberelőnyt. A középső harmad nem hozott gólt, a harmadik elején azonban Nagy Krisztián megszerezte a vezetést a házigazdáknak. Két perccel a vége előtt Kóger István lehívta Alex Scola kapust, a húzás pedig bejött, mert tizenhat másodperccel később gólt ünnepelhettek a fehérváriak, Kiss Patrik egyenlített, kiharcolva ezzel a hosszabbítást. A ráadásban nem esett gól, jöhetett a büntetőpárbaj, amelyet Reisz Áron sikerek lövésével a Fehérvári Titánok nyerte. A 3-2-es győzelemmel pedig a hétfői, negyedik mérkőzés előtt 2-1-re szépített az ismét nagyot küzdő fehérvári brigád.

MAC Budapest – Fehérvári Titánok 2-3 (1-1, 0-0, 1-1, 0-0, 0-1) – büntetőkkel.
    Gólszerzők: Pozsgai, Nagy K., illetve Reisz 2, Kiss P.

A négy nyert mérkőzésig tartó párharc állás 2-1 a MAC javára. Következő mérkőzés: hétfő, 18:30, Székesfehérvár.