30
31

Sport  -  2017. 02. 18. 17:24  -  Somos Zoltán, fotó: vidi.hu
    Szünet után indult a Vidi "tavaszi hadjárata"

Folytatódott a labdarúgó-bajnokság, a listavezető Videoton számára hazai rangadóval az Újpest ellen. Rosszul indult a tavasz, hiszen korán hátrányba került a fehérvári csapat a felcsúti stadionban, de a második félidő közepére már kétgólos előnyben volt, délszláv légiósai eredményes játékának köszönhetően. A vége pedig kiütés lett, parádés gólokkal nyert Henning Berg csapata az emberhátrányba kerülő vendégek ellen.

Kovácsik – Nego, Vinícius, Juhász, Stiopira – Hadzic (Kovács), Varga, Pátkai, Suljic (Géresi) – Scsepovics, Lazovics (Maric) összeállításban kezdett a Videoton, amely a téli felkészülés alatt erős európai csapatokkal mérkőzött, most pedig bizonyíthatta, hogy a magyar bajnokságban mögötte helyezkedő Újpest ellen kamatoztatni tudja a gyakoroltakat. A 7. percben azonban már hátrányba is került: Perovics magasan ívelt fejese a kint álló Kovácsik fölött hullt a bal sarokba… Nem volt egy hálószaggató fejes, mégis foltozni kellett utána a kissé anyaghibás hálót, kiünnepelhette magát a szép számú vendégszurkoló. A Vidi pedig nem tudott hamar lábra kapni a pofon után, a fegyelmezetten visszazáró vendégekkel szemben helyzetre sem futotta. Egészen a 24. percig akkor azonban a kihagyhatatlan maradt ki… Suljic lépett ki, elhúzta a labdát Balajcza kapus mellett, majd jobbal az üres kapu mellé gurított.
    Két perccel később Lazovics szabadrúgását védte vetődve Balajcza. Az Újpest Diarra lövésével jelezte, hogy támadó szándéka is van. A 32. percben összejött az egyenlítés, Scsepovics gurított középre jobbról, Mohlon megpattant a labda, amit Hadzic ugyan kissé „eltört”, de így is a jobb sarokba talált. Az előkészítő hamar befejező is lehetett volna, mert a 34. percben Scsepovics ugrott ki, és éles szögből nem sokkal gurított a jobb kapufa mellé. Szórakoztató volt a meccs, bár ezen nem azt értjük, hogy Suljic elszórakozott egy újabb helyzetet, hosszan véve át a labdát. Balajcza a térfél közepéig jött ki egy ízben, miután fejjel elhozta a labdát Scsepovics elől. A 43. percben Kovácsik védte Andrics nagy lövését – döntetlennel zárult a mozgalmas első félidő.
    A második Lazovics fejesével indult, majd tíz perc elteltével Scsepovics is fejjel próbálkozott, igazi veszély egyikben sem volt. A két szerb azonban nm adta fel és az 58. percben összehozták a vezető gólt. Suljic még a saját térfelén labdát szerzett, Lazovicsot ugratta ki, ő azonnal keresztbe passzolt a védők mögül kilépő Scsepovicsnak, aki 18 méterről ellőtte a labdát a kifutó Balajcza lábai között. Lazovics a 61. percben maga is betalálhatott volna, de túl látványosan akarta kapura küldeni Stopira visszafejelt labdáját. A 64. percben az előző gól vidis szerző-triója megint villant. Most Scsepovics fűzte fel a védőket, gurított Lazovicshoz, aki tiszta helyzetből még tovább tette a labdát Suljicnak, ő pedig ezt a ziccert nem rontotta el. A gólt az Újpest középpályása, Diarra viselte a legnehezebben, aki kihisztizett magának két sárgát, és kiállította Solymosi játékvezető.
    EEmberhátrányban sem akarta befejezettnek tekinteni a meccset a lilák vezetőedzője Nebojsa Vignjevics, hármat is cserélt. Csapata ment elő, teret adva a Vidi kontráinak, melyek közül egyet Hadzic fejezett be jó lövéssel a 77. percben. Az egyik cserecsatár, Lázok került közel a szépítéshez a 80. percben, ellőtte a labdát a kapu előtt. Henning Berg szokásához híven a hajráig nem cserélt, ekkor a legújabb szerzeményt, a horvát Mirko Maricot küldte be élete első Viedoton-bajnokijára. De addigra már 4-1 állt a táblán, mert a 83. percben Lazovics újabb zseniális előkészítése után Scsepovics megszerezte második gólját. Maric pedig azonnal egy gólpasszal tette le névjegyét: sarokkal, kötényben osztotta ki Stopirának, aki ballal a bal sarokba passzolt. Fieszta lett a nehezen induló mérkőzés vége a Vidi gólzáporos győzelemmel igazolta, hogy tökéletsen készen áll a bajnoki címért folytatott tavaszi hadjáratra!

Videoton - Újpest 5-1 (1-1)
    Gl.: Scsepovics (2), Hadzic, Suljic, Stopira.