30
31

Sport  -  2017. 02. 04. 18:59  -  Kaiser Tamás
    EHF-kupa: kikapott és kiesett az Alba Fehérvár KC

Többször is, több góllal vezetett az Alba Fehérvár KC as Kubany Krasznodar ellen az EHF-kupa B-csoportjának ötödik fordulójában. Az oroszok azonban mindannyiszor visszajöttek a meccsbe, az utolsó tíz percet pedig nagyon megnyomta a Kubany, győzött, és kiejtette a Fehérvárt.

Telt ház és kiváló hangulat fogadta a csapatokat az Alba Fehérvár KC – Kubany Krasznodar EHF-kupa meccsen. A vendégek hat olimpiai bajnokkal és egy olimpiai bajnok trénerrel érkeztek Székesfehérvárra. A mérkőzés Antonova góljával indult, majd szinte rögtön válaszolt rá Gjorgjijevszka, akinek a duplájával a vezetést is megszerezte a Fehérvár. Pelczéder is követte a macedónt, a szélső is értékesített két ziccert. A 10. percben Trefilov mester 5-1-es fehérvári előnynél időt is kért. Ez pedig megtette hatását, az oroszok szép lassan elkezdtek visszazárkózni. Ebben segítségükre volt a nem túl tökéletesen fújó német játékvezetői páros. Az Alba játszott, de gólt (Mendy) is dobott kettős emberhátrányban, a szünetre azonban mégis kiegyenlített a Kubany, 11-11-el fordultak az együttesek.

A második játékrészt Antonova két gólja vezette fel, de erre volt válasza a Fehérvárnak, Gjorgjijevszka vezetésével egy 5-0-ás rohammal fordított Deli Rita együttese. De 16-13 után összekapta magát a meccsen már másodszor a Kubany, és tíz perc alatt egyenlített. 20-20-at követően pedig már csak szaladt az eredmény után a Fehérvár. A Krasznodar egy 6-1-el eldöntötte a mérkőzést, a Fehérvár pedig sorra puskázta el gólszerzési lehetőségeit, büntetők, és több ziccer is kimaradt hazai oldalon. Az utolsó percek kérdése csak az volt, hogy mennyivel nyernek a vendégek. A Kubany 31-24-re győzött, és már egy körrel a vége előtt továbbjutott a csoportból, ez pedig azt jelenti, hogy a Fehérvár ebben a szezonban már csak egy nemzetközi mérkőzést játszik, a Lipcse elleni, jövő vasárnapi cspoportzárót.

Alba Fehérvár KC – Kubany Krasznodar 24-31 (11-11)
    Fehérvár: Herr O., Sipeki (kapusok) – Májer, Piedade 2, Lavko, Mendy 2, Tilinger, Pelczéder 4, Gjorgjijevszka 7(4), Hajduch 2, Ishitate 2, Bandelier 5, Klikovac.