360 Fehervar

Látnivalók

Tömegsport

Kiütötték az Alba Fehérvárt Szombathelyen

Az első három negyedben is csak futott az eredmény után az Alba Fehérvár a Falco otthonában, a negyedikben azonban simává is vált az addig jobára szoros meccs. A hazaiak a vártnál jóval könnyebben verték a listavezetőt, amely így szezonbeli harmadik vereségét szenvedte el a bajnokságban. Kevés pontot szereztek a fehérváriak, és ezúttal a védekezésük sem működött jól a savaria Arénában.

A mérkőzésről a BB1.hu portál tudósított:
    Bár két amerikai mezőnyembere nem találta a ritmust és nem is dobott pontot az első tíz percben, Zsigeranovics és Váradi vezérletével az első negyed nagy részében a Falco vezetett, az Alba zömében büntetőkkel araszolt előre. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a 8. percben Farr könyöklése után megkapta harmadik hibáját (három percnyi játék után), 17-14-nél időt kért Braniszlav Dzunics. Az első etap után 21-17 volt az állás.

A folytatásban is a Falco irányította a meccset, a különbség már súrolta a tízet, de egy darabig nem érte el. Medford és Govens továbbra is pont nélkül állt, a vendégekben Lóránt tartotta a lelket. Barhamra nagyon hamar, alig több mint nyolc percnyi játék után ráfújták a negyedik hibát, miközben a 39. percben Pustahvar büntetőivel lett meg a közte tíz (37-27). Shepard és Lóránt azonnal egy trojkával büntetett, a félidőre 42-33-as állással vonultak öltözőbe a csapatok.
    Lóránt és Pustahvar váltott egy-egy triplát a fordulás után. A 23. percben Váradi, majd Pustahvar távolija után az eddigi legnagyobb különbség alakult ki (52-37). Hiába szórta meg magát a hazaiak fehérorosz erőcsatára, Taylor is belelendült, sorban köszönt be kintről, tízen belülre hozva ezzel az Albát. A 27. percben, 60-51-nél időt kért a Falco. Egyszerűen semmi nem akart összejönni a vasi irányítópárosnak, de még így is tetemes volt a különbség, köszönhetően a társaknak. A harmadik negyed végén a slusszpoén aztán mégis pont Govensé volt, középtávolijával 64-54-ről indult a záró felvonás.

Váradi már tizennyolcadik pontját szerezte újabb triplájával. Pustahvar a palánk alól volt eredményes, ezzel beérte a csapatkapitányt, 69-54-nél, kereken egy perccel a negyedik negyed kezdete után időt is kért Dzunics mester. 71-56-nál Farr kipontozódott (öt és fél percnyi játék után), majd mérgében beleütött a kispad mögötti plexifalba, amiért jött a technikai, így Zsigeranovicsot három sikeres büntetőhöz juttatta. Nagyon megléptek a szombathelyiek, a 33. percben, 77-56-nál Dzunics kétségbeesetten kért újabb időt. Hiába, a meccs eldőlt, a Falco megérdemelten győzte le, még ilyen arányban is a listavezetőt.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár 89-61 (21-17, 21-16, 22-21, 25-7)
    Alba: Taylor 10/6, Edwards 7/3, Shepard 11/3, Lóránt 22/3, Keller Á. 4. Csere: Keller I. 4/3, Farr -, Burgess 3/3, Tóth P. -, Nshimba -.