30
31

Sport  -  2017. 01. 22. 15:44  -  Kaiser Tamás
    EHF-kupa: az utolsó pillanatban úszott el a fehérvári győzelem

Két ellentétes, de szoros félidőt hozott az Alba Fehérvár KC – Brest Bretagne EHF-kupa mérkőzés. Az elsőt a franciák nyerték eggyel, a másodikban a Fehérvár játszott jobban, sőt, a hazaiaknak minden esélyük megvolt a győzelemre, de egy eladott labda megpecsételte Kazaiék sorsát.

Vasárnap az EHF-kupa csoportkörét két nyertes meccsel indító Brest Bretagne-t fogadta hazai pályán az Alba Fehérvár KC. A mérkőzés gyászszünettel kezdődött, a résztvevők és a szurkolók a veronai magyar buszbaleset áldozataira emlékeztek.

Mindkét oldalon akadtak hiányzók, a hazaiaknál Tilinger és Lavko továbbra is sérült, míg a franciáktól Marta Mangué maradt otthon, az átlövő még az Európa-bajnokságon sérült meg. A vezetést a Brest Bretagne szerezte meg, a román válogatott Geiger értékesített egy az első percben talán túl könnyen megítélt büntetőt. Ntsama Akoa gólja után már kettővel álltak jobban a franciák, de jött Elena Gjorgjijevska két remekbe szabott találat, és máris egyenlő volt. Az első félidőben azonban végig szaladt az eredmény után a Fehérvár, a Brest a 17. percben már öttel is vezetett, 6-11 után azonban összekapta magát az Alba Fehérvár KC, Mendy is elkezdte a gólgyártást. A szünet előtt akár egyenlíthetett is volna Deli Rita együttese, de 5-2-vel így is mínusz egyre zárkózott a 2005-ös EHF-kupa győztes hazai gárda.

A második félidőt a Fehérvár kezdte jobban, Bandelier és Gjorgjijevska is betalált, ezzel pedig először a meccsen vezettek a hazaiak. Egy 4-1-es rohammal ezután megint a franciák álltak jobban, majd tizenegy perc alatt csináltak a hazaiak egy 7-1-et – ezalatt Gjorgjijevska meglőtte a tizedik gólját – és hét perccel a vége előtt 24-21 állt az eredményjelzőn. A franciák azonban nem adták fel, folyamatosan zárkóztak a hazaiakra, első egyenlítési kísérletüket az utolsó percben Sipeki Flóra védte, majd alig több mint a fél perccel a vége előtt egygólos előnyben támadhatott az Alba, Mendy azonban eladta a labdát, amiből a vendégeke megindultak, Copy pedig egyenlített. Másodpercek voltak ekkor már csak hátra, Ishitatéval szemben szabálytalankodtak, az időn-túli szabaddobás, ha csak kevéssel is, de Gjorgjijevska mellé dobta. A döntetlennel értékes pontot veszített el az Alba Fehérvár KC.

Alba Fehérvár KC – Brest Bretagne 25-25 (14-15)
    Fehérvár: Herr O. Sipeki (kapusok) – Májer 1, Piedade 2, Mendy 2, Gjorgjijevska 12(5), Hajduch, Ishitate 1, Bandelier 3, Kazai 3, Klikovac 1.