30
31

Sport  -  2017. 01. 18. 19:44  -  Kaiser Tamás
    Önbizalom-növelő fehérvári győzelem a Budaörs ellen

Az első perctől fogva, végig vezetve nyert az Alba Fehérvár KC a Budaörs ellen a női kézilabda bajnokság tizenegyedik fordulójában hazai pályán. Deli Rita együttese két EHF-kupa meccs között fogadta a Budaörs gárdáját, így fontos volt a jó játék, és a magabiztos győzelem is, mert vasárnap a Brest Bretagne ellen szükség lesz az önbizalomra!

A Fehérvár a Lipcse, míg a Budaörs a Siófok legyőzését követően várta a bajnokság tizenegyedik fordulóját. A vendég budaörsieknél több ex-fehérvári is feltűnt: Zsigmond Vivien és Horváth Bernadett mellett Mihály Attila vezetőedzőnek sem kellett útbaigazítást kérnie a Köfém Sportcsarnokban.

A találkozót kiválóan kezdte az Alba Fehérvár KC, Sipeki Flóra ezúttal is – csakúgy, mint Lipcsében – remekelt a kapuban, a társak pedig szórták elöl a gólokat. Kilenc perc után hat különböző hazai gólszerzőnek köszönhetően 7-2-t mutatott az eredményjelző. Mihály Attila együttes ugyan ezután még visszazárkózott, de mínusz három után ismét ellépett a nagyszerű napot kifogó Claudine Mendy vezette Fehérvár, így a Budaörs edzője bő tíz perccel a szünet előtt időt is kért. De 12-7 után is tovább tudta növelni előnyét a Fehérvár, és egy 7-2-vel zárta az utolsó tíz percet, a szünetben 19-10-re vezetett a Deli Rita együttese.

A fordulás után egy 4-2-vel a Fehérvár tizenegy-gólosra növelte a két gárda közti különbséget, de a 41. percre, zsinórban szerzett négy találattal hétre csökkentette azt a Budaörs, Deli Rita időt is kért. Aztán Pelczéder törte meg a fehérvári gólcsendet, melyet még négy hazai találat követett vendégválasz nélkül, ezzel pedig megint tízen túlra került egymástól a két csapat. A hajrá nem tartogatott már különösebb meglepetést, ezt jól mutatja, hogy egyik vezetőedző sem kért már időt. A Fehérvár végül 32-20-ra győzött, és tíz pontjával fellépett a tabella hetedik helyére, megelőzve a Siófokot. Folytatás vasárnap a Brest Bretagne ellen az EHF-kupában.

Alba Fehérvár KC – Budaörs Handball 32-20 (19-10)
    Fehérvár: Sipeki – Májer 1, Piedade 2, Mendy 7, Pelczéder 3, Gjorgjijevska 5(2), Hajduch 1, Ishitate 1, Bandelier 8, Boldizsár 1, Kazai 3, Klikovac.