Látnivalók

Tömegsport

Sport  -  2017. 01. 14. 19:29  -  Kaiser Tamás
    EHF-kupa: nagyon sima fehérvári siker Lipcsében

A 2017-es esztendő első győzelmét aratta Lipcsében az Alba Fehérvár KC. Az EHF-kupa csoportkörének második meccsén nagyon simán nyert Deli Rita együttese, mely a találkozón végig dominált, és tizenhárom góllal bizonyult jobbnak az ősszel még a BL-ben szereplő csapatnál.

Két, az EHF-kupa csoportkörét egyaránt vereséggel kezdő gárda feszült egymásnak szombaton 18 órától Lipcsében. De míg az Alba Fehérvár KC vállalható, ötgólos vereséget szenvedett a hat olimpiai bajnokkal felálló Krasznodar otthonában, addig a HC Leipzig otthon kapott ki tizenkilenc góllal a francia Brest Bretagne-tól. Mindkét brigád célja az első győzelem megszerzése volt. A Fehérvár keretéből ezúttal is hiányzott Tilinger és Lavko, míg a lipcseieknél még nagyobb volt a gond, hiszen Norman Rentsch vezetőedző nem számíthatott Saskia Lang, Anne Hubinger, Shenia Minevskaja, és Karolina Kudlac játékára sem. Sőt, a HCL első számú kapusa, Katja Kramarczyk sem került be a keretbe.

A találkozó első két támadása kimaradt, majd Sipeki Flóra mutatott be bravúrt a kapuban. A 3. percben Elena Gjorgjijevska szerezte az első gólt, erre azonban előbb Sturm, majd Reimer válasza. 3-2-es hazai vezetésnél Gjorgjijevska hagyott ki egy büntetőt, ezt követően pedig Sipeki védett egy hétméterest. Piedade két góljával fordított a Fehérvár, és 4-3 után már ki sem adta a kezéből a vezetést. Az első félidő második felében 7-3-ra nyerte, így a szünetben 14-8-ra vezetett Deli Rita együttese.

Bandelier kezdte egészen kiválóan a második félidőt, az átlövő előbb lőtt két gólt, majd adott két gólpasszt, és mindeközben csak Rode talált be így tovább nőt a Fehérvár előnye. A 36. percben Kazai találatát követően pedig már tíz volt közte. És ezt is tudta növelni a csapat, mert Kazai után betalált Májer Krisztina, – beállóból(!) – Mendy is megszerezte első gólját, majd pedig egy üres-kapusat, amivel 23-11-re vezetett az Alba Fehérvár KC, majd Hajduch Csenge is lőtt egy ilyet, ez pedig kellőképpen demoralizálta a hazaiakat, akik a folytatásban nem tudtak tízen belülre kerülni. A fehérváriak sorra lőtték a gólokat, Gjorgjijevska egészen tízig jutott. Az utolsó percek teljesen izgalommentesen zajlottak. Az Alba Fehérvár KC végül tizenhárom góllal, 34-21-re győzött!

HC Leipzig – Alba Fehérvár KC 21-34 (8-14)
    Fehérvár: Sipeki – Májer 2, Piedade 2, Mendy 1, Pelczéder 1, Gjorgjijevska 10(2), Hajduch 2, Ishitate 4, Bandelier 6, Kazai 4, Klikovac 1.