29
30
31

Bravúr büntetőkkel, a Bolzano bánta

Remek iramú meccset jászott a Fehérvár AV19 és a Bolzano az EBEL negyvenedik játéknapján. Két gólnélküli harmad után a fehérváriak szereztek vezetést, de fordítottak az olaszok. Egy  Manavian-góllal összejött az egyenlítés, a hosszabbításban pedig már nem esett több gól. Büntetők döntöttek a meccsen, ebben pedig a Fehérvár volt jobb, fontos két pontot szereztek Kóger Dánielék.

Tökéletesen kiegyenlített eső két harmadot láthatott a fehérvári jégcsarnok közönsége. Mindkét csapat remekül megszervezte a védekezését, és még  kapura lövések száma is uganannyi volt negyven percen keresztül. Hetényi Zoltánnak és Marcel Melicherciknek egyaránt tizenhat alkalommal kellett védenie, ami nem sok két harmad alatt, meg is tették, vagyis 0-0 állt a táblán még a harmadik jétékrész elején is. Ez végre a mieinknek sikerült jobban, a Chris Bodo piszkált be egy védők között pattogó korongba, vezetést szerezve a Volánnak. Rögtön utána Vass és Maylan is ziccert rontott, többször megvolt az esély az előny megduplázására.
    Sajnos nem rogyott meg a negyedik helyen álló Bolzano, sőt, nyolc perccel a vége előtt már vezetett is a vendégcsapat. Hetényi nem tudta mindentől megmenteni csapatát Gander és Vallerand fordított, lépéskényszerbe került a Fehérvár. Szerencsére érkezett az EBEL leggóerősebb védője, Manavian, és szokásához híven emberelőnyből betalált. (Igaz, a csapat előtte ötöt kihagyott...). Jöhetett a hosszabbítás, amiben egy kiállítás miatt inkább nekünk kellett izgulni, de nem született újabb gól. A szétlövésben pedig Kógeré lett a győztes gól, vagyis két pontot kasszírozott a Fehérvár, amely ebben az idényben először verte meg a Bolzanót.

A Volán negyedszer jutott el büntetőkig a szezonban, és mindegyik párbaját megnyerte! A Bolzano legyűrése pedig azt is jelenti, hogy már mindegyik ellenfelét legyőzte legalább egyszer Benoit Laporte csapata ebben az idényben. Folytatás nem egészen egy nap múlva, szombat délután, az Innsbruck ellen.

Fehérvár AV19 - HC Bolzano 3-2 (0-0, 0-0, 2-2, 0-0, 1-0) szétlövéssel
    Gl.: Bodo, Manavian, illetve Gander, Vallerand. Győztes büntető: Kóger.