30
31

Sport  -  2016. 12. 30. 18:53  -  Kaiser Tamás
    Alba Fehérvár KC: megérdemelt győzelem a Békéscsaba ellen

A Békéscsaba ellen folytatta a bajnokságot az Alba Fehérvár KC. Deli Rita együtteséből többen is hiányoztak, de Bobana Klikovac azonban bemutatkozhatott. A Fehérvár játéka helyenként döcögött, de összességében megérdemelten tartotta otthon a két pontot.

Több mint hat hetes szünet után indult újra, vagyis folytatódott a női kézilabda bajnokság. 2016 lezárásaként az Alba Fehérvár KC az eddig mindössze három pontot gyűjtő Békéscsabát fogadta. Deli Rita ezúttal a már régóta sérült Mayer Szabina mellett nem számíthatott Jelena Lavkóra, és Tilinger Tamarára sem. De ott volt a keretben a frissen igazolt montenegrói válogatott Bobana Klikovac. A beálló Debrecenből érkezett Székesfehérvárra.

Jól kezdte a meccset a Fehérvár, Májer Krisztina három góljával a kilenc perc alatt 6-2-re lépett el. Ezután rendet tett a fejekben a vendégek mestere Skaliczki László, és a 16. percben 0-0 után először ismét egyenlő volt az állás. 8-8-at követően ismét az történt a pályán, amit a Fehérvár akart, és Ishitate vezérletével ismét sikerült négy gólnyira meglépni a Békéscsabától. A szünetben, ha nem is sziporkázó játékkal, de magabiztosnak mondható 15-11-es előnyben volt az Alba Fehérvár KC.

A második harminc perc első gólját ugyan a vendégek szerezték, de Skaliczki Lászlónak már a hetedik percben újabb időt kellett kérnie, Májer Krisztina negyedik góljával ugyanis 20-14-re lépett meg a Fehérvár. Majd jött Májer ötödik gólja is, a Fehérvár pedig negyedórával a vége előtt héttel vezetett. A hajrára azonban nyílttá vált a találkozót, a Békéscsaba Glusica góljaival három perccel a vége előtt háromgólosra csökkent a különbség. De tovább nem, a Gjorgjijevskáé volt az utolsó szó, egészen pontosan az utolsó két gól, és eldöntötte a találkozót az összesen kilenc gólig jutó macedón átlövő.

Alba Fehérvár KC – Eubility Group-Békéscsaba 32-27 (15-11)
    Fehérvár: Herr O 1., Sipeki (kapusok) – Májer 5, Piedade 3, Mendy 3, Pelczéder, Gjorgjijevska 9(3), Hajduch, Ishitate 3, Bandelier 5, Kazai 2, Klikovac 1, Boldizsár.