28
29
30
31

Sport  -  2016. 12. 18. 19:07  -  Somos Zoltán, fotó: Soós Attila (fehervarav19.hu)
    Két másodperc híján kikapott, aztán mégis nyert a Volán

Ismét megtréfálta az EBEL egyik legerősebb csapatát a Fehérvár AV19. A Red Bull Salzburg hiába lőtt összességében tizenhéttel többször kapura, mint a Volán, két másodperccel a játékidő vége előtt egyenlíteni tudott Benoit Laporte csapata Andrew Sarauer révén, majd a szétlövésben újabb pontot szerzett, ezzel a két salzburgi meccsét egyaránt győzelemmel zárta az alapszakaszban.
    Nem született gól a meccs első felében, pedig próbálkozott becsülettel a házigazda. Hetényi Zoltán eszén azonban nem lehetett túljárni, egészen a 33. percig. Annál bosszantóbbb volt, hogy akkor gólt kapott a Fehérvár. Emberelőnyben játszott ugyanis... A máskor lélektanilag is hatásos gól azonban nem törte meg a Volánt, a harmadik harmadban sokkal kiegyenlítettebb lett a meccs. És az állás is, mert Erdély Csanád betalált. Már csak öt perc volt hátra, amikor emberelőnybe került a Salzburg, és nem hibázott, így közel került a győzelemhez is. Két másodperc híján össze is jött neki, 59:58 percnél azonban Sarauer a hazai kapuba juttatta a pakkot! A hosszabbításban nagy elánnal rohamozó hazaiaknak egy kiálítással is segítettek a játékvezetők, de ez is kevés volt, a büntetőkre maradt a döntés. A meccs hőse pedig Hetényi mellett (aki 95,6%-kal, 43 lövést hárítva védett) egyértelműen Sarauer lett, aki itt sem hibázott, lövésével két ponthoz juttatta a végig remekül küzdő Fehérvárt.

Red Bull Salzburg - Fehérvár AV19 2-3 (0-0, 1-0, 1-2, 0-0, 0-1)
    Gl.:Olsson, Raffl, illetve Erdély, Sarauer. győztes büntető: Sarauer.