29
30
31

Most nem hozott szerencsét a hosszabbítás a Volánnak

Folytatta pontszerző sorozatát a Fehérvár AV19, és megint hihetetlen fordulatos meccset játszott, de ezúttal nem sikerült megnyernie. Bolzanóban kétszer a hazaiak, kétszer a Volán vezetett három harmad alatt, így lett a vége 4-4, hogy aztán a hosszabbításban ezúttal ne lője, hanem kapja a gólt a Laporte-csapat.

Remekül szórakozhat bárki, ha megnézi a fehérváriak mérkőzéseit mostanában, persze nem mindegy, szurkol-e a Volánnak. Mert a Linz és az Innsbruck elképesztő fordulatok után történő legyőzése és a bolzanói meccs is tele volt eseményekkel, csak kedd este a legtávolabbi EBEL-helyszínen végül csak egy pont jutott Sofronéknak. Akik ezúttal nem kaptak, hanem ütöttek két gyors gólt az első harmadban, ezzel fordítva. Ráadásul a másodikat emberhárányban szerezte Vas János, ez pedig mindig sokat érhet lélektanilag.
    Jól ment az emberelőny kihasználás is, már az első gól, Sofroné is így született, aztán a két gólpasszt is jegyző Maylan is betalált egy bolzanói kiállításból, igaz, előtte egyenlítettek a hazaiak. Utána is, és a fordulatos meccsen a vezetést is megszerezték, de sejteni lehetett, nem ez volt az utolsó gól. Az 56. percben Beauregard villant, egyenlítő találata után pedig még emberrelőnybe is került egyszer a Volán,d e sajnos kihagyta. A hosszabbításban pedig a Bolzano volt eredményes, alig töb mint fél perccel a játékidő vége előtt. A Fehérvár tehát egy pontot szerzett, amivekl alapvetően nem változott helyzete, látótávolságon belül van a 6-7. hely, csak folytatni kellene a pontszerzéseket.

HC Bolzano - Fehérvár AV19 5-4 (1-2, 2-1, 1-1, 1-0) hosszabbítás után.
    Gl.: Kearney, Gander, Reid, Bernard, Insam, illetve Sofron, Vas J., Maylan, Beauregard.