Látnivalók

Tömegsport

Sport  -  2016. 12. 11. 19:49  -  Somos Zoltán, fotó: Ecseri Zoltán (archív)
    Újabb hihetetlen Volán-győzelem, most Innsbruckban

Pénteken a Linz ellen egyszer négygólos hátrányban volt a Fehérvár AV19, vasárnap Innsbruckban pedig kétszer kétgólosban - és megint nyert, ráadásul ezúttal a rendes játékidőben! A Rob Pallin edzette tiroliak 2-0-ra és 4-2-re is vezettek, de az utolsó három gólt a Volán ütötte,a győztest a nemrég igazolt Drew Schiestel, másfél perccel a vége előtt, emberelőnyből. A fehérváriak ezzel eggyel előrébb léptek a táblázaton, megelőzték a Grazot és jelenleg kilencedik helyen állnak.

Mintha sportot űzne a Fehérvár saját helyzete megnehezítéséből, igaz ez az egész szezonra, de az utóbbi meccsekre különösen. Igaz, így még katartikusabbak a győzelmek, bár aligha ezért került vasárnap a negyedik percre kétgólos hátrányba a csapat... Ráadásul a két gólt egy percen belül sikerült beszedni, de legalább nem rogyott meg a csapat, és Kóger révén még az első harmadban szépített. A folytatásban pedig meglett az egyenlítés is, a Laporte-igazolás Beauregarde köszönt be, igazolva újfent, hogy remek szemmel választotta őt szezon közben a mester. Az Innsbruck sem zuhant össze, és megint visszavette a kezdeményezést, más kérdés, hogy nem kis bravúr volt újra két gólt kapni tőlük, másfél perc alatt...
    Szóval ismét megmutathatta a Volán, hogy bármilyen gödörbe bele tud lépni, akér kétszer is, viszont azt is, hogy ki is mászik belőle. Az utóbbi időben parádés formában termelő Brance Orban még a második harmadban szépített, majd alig kezdődött el a harmadik, ki is egyenlített! Innentől pedig minden teljesen nyílt volt, pláne, hogy az utolsó harmadban már a Volán lőtt többet kapura. Rob Pallin eddig sok borsot tört korábbi klubja orra alá, de ezúttal az Innsbruck mesterének kellett a végén gratulálnia, mert alig másfél perccel a vége előtt jött Benoit Laporte másik szezonbéli szerzeménye, Drew Schiestel, és emberelőnyből beütötte a győztes gólt. A legvégén még ki kellett húzni egy emberhátránnyal is súlyosbított rövid periódust, ezt megoldotta a Fehérvár, és három ponttal távozott Innsbruckból. Vagyis az ötödik helyezett otthonában is igazolta, hogy képes nyerni, tulajdonképpen bárki ellen a mezőnyből...

HC Innsbruck - Fehérvár AV19 4-5 (2-1, 2-2, 0-2)
    Gl.: Clark (2), Spurgeon, lammers, illetve B. Orban (2), Kóger, Beauregarde, Schiestel.