29
30
31

A ligautolsó a Fehérvár AV19 igazi mumusa

Hiába reménykedtünk, hogy a Graz ellen aratott remek győzelem után a fehérvári hokisok visszavágnak az Olimpija Ljubljanának a hazai jégen nemrég elszenvedett vereségért. Az utolsó helyen szerénykedő szlovén csapat, mint a múltban oly sokszor, megint kibabrált a Volánnal, ezúttal a rendes játékidőben győzte le. Az utolsó harmad elején a fehérváriak szereztek vezetést, de megint nagyon hamar leadták előnyüket, a Ljubljana pedig megfordította a meccset.
    Sajnos úgy tűnik, nem véltelenül áll a táblázat hátsó régiójában a Volán, amely képtelen dominálni, még a más ellenfelek által rendre legyőzött Ljubljana ellen is. Vagy talán kifejezetten nem fekszik neki a szlovének játéka, hiszen a Graz ellen látott eredményes támadások ezúttal elmaradtak. Sőt, a ligautolsó fölényben volt a kapuralövések tekintetében, olyannyira, hogy az utolsó harmadban 23-7 volt ez a mutató... Ezel együtt si sikerült vezetni, de Kóger találata után nem először követte el azt a nagy hibát a Volán, hogy villámgyorsan leadta előnyét. Egy perc alatt egyenlített, majd a vezetést is megszerezte az Olimpija. A végén jött az üres kapus gól is, így az utolsó helyezett megint legyőzte a Fehérvárt - mindkét csapat nagyon messze van jelenleg attól, hogy reálisan a rájátszásról álmodozhasson.

Olimpija  Ljubljana - Fehérvár AV19 3-1 (0-0, 0-0, 3-1)
    Gl.: Bussiéres, Hadzic, Koren, illetve Kóger D.