Látnivalók

Tömegsport

Sport  -  2016. 11. 22. 21:49  -  Kaiser Tamás
    Nagyon simán verte a Grazot a Volán

Ezúttal is több sérült hátvédje nélkül volt kénytelen harcba küldeni csapatát Benoit Laporte. A Fehérvár AV19 játékán azonban ez kedden este nem látszott meg, a Volán hamar kétgólos előnybe került, majd grazi szépítés sem zavarta meg Sofronékat, akik további három gólt ütve, 5-1-re győztek.

Villámrajtot vett a Fehérvár a Graz ellen, a vendégektől gyorsan kiállították Weihager majd, Beach-et is. A kettős emberelőnyt pedig Sofron használta ki, egy távoli lövés után került a Volán húszasa elé a korong, a kapu bal oldala pedig üres tátongott, így ez nem okozott gondot Sofinak. De ezzel csak Weihager térhetett vissza, maradt még a szimpla előny. Manavian lövése után Kóger vágta a pakkot Dahm kapujába, három perc után 2-0-ra vezetett a Volán. Hamar szépíthetett volna a Graz, de Vincze a kapu torkából vágta ki a korongot. Az egyébként nem túl nagy iramú meccsen az első harmad hátralevő részében ugyan adódott nagyobb helyzet mindkét oldalon, újabb gól már nem esett a szünetig.

A második harmadot sokkal jobban kezdte a Graz, nagy nyomás alá helyezték a vendégek a remekül védő Rajna Miklós. A 27. percben meg is lett az eredménye a jobb játéknak, Kurtis Mclean használt ki egy emberelőnyt. De nem sokáig mutatott 2-1-et az eredményjelző, még ugyanabban a percben Sofron megütötte második gólját, nem sokkal később pedig Manavian ütött emberlőnyből szép gólt, 4-1. Majd jött kapott a Graz is egy kettős emberelőnyt, de nem tudtak vele élni az osztrákok, sőt! Sarauer a büntetőpadról visszatérve kapott zseniális passz Justin Maylantól, a magyar válogatott támadó egyedül mehetett a grazi kapura, és Dahm mellett a hálóba lőtt. 5-1-gyel fordultak a csapatok az utolsó húsz percre.

Amelyben újabb gól már nem esett, de nem telt eseménytelenül a záró harmad. A Graz hasonlóan jól kezdett, mint a középső játékrészben, de igazán nagy helyzetig nem jutottak a vendégek. Az utolsó tíz percen belül járt a meccs, amikor Reisz Áron lökték a palánkra a grazi harmadban. Ennek „köszönhetően” kisebb kakaskodás alakult ki, melynek eredményeként Kocsist és Vinczét a hazaiaktól, míg Beach-et és Pelech-t a vendégektől állították ki, utóbbi a kétperces kis-büntetés mellé további 5 percet plusz végleges fegyelmit is kapott. Az ötperces előnnyel, melynek utolsó két percét kettősben töltötte a Volán már nem sikerült kihasználni, de ezt az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban ezen az estén talán senki sem bánta. A Fehérvár magabiztosan, jó előnykihasználással 5-1-gyel vágott vissza a szeptemberi 3-0-ért a Graznak.

Fehérvár AV19 – Graz 5-1 (2-0, 3-1, 0-0)
    Gólszerzők: Sofron 2, Kóger, Manavian, Sarauer, illetve Mclean.