30
31

Sport  -  2016. 11. 16. 20:41  -  Kaiser Tamás
    A második félidő közepén bedarálta az MTK-t az Alba Fehérvár KC

Az MTK-t fogadta a női kézilabda bajnokság nyolcadik fordulójában az Alba Fehérvár KC. A papírforma a hazaiak mellett szólt, de ezt két pontra is kellett váltani. Egy remek második félidei negyedórának köszönhetően magabiztosan gyűjtötte be a két pontot a Fehérvár.

Az MTK a korábbi években többször is borsot tört már a Fehérvár orra alá, igaz, nem a Köfém Sportcsarnokban. A kissé talán fáradtan kezdő Fehérvár ellen az elején még vezetett is a fővárosi alakulat, a tizenharmadik percig fej-fej mellett haladt a két gárda, ekkor 5-5 volt az állás. Majd jött Tilinger két sikeres büntetője, valamint Májer első gólja, és máris hárommal vezetett az Alba. A következő tíz perc is kiegyenlített játékot hozott, a vendégek elsősorban Gorilska góljaival tartották magukat. Az utolsó hét percet Bandelier vezetésével 5–re nyerte a Fehérvár, így a szünetben 17-13-ra vezettek a házagazdák.

A második félidőt Bandelier ott kezdte, ahol abbahagyta, két gyors góllal. Az MTK azonban nem at fel, és egy 5-1-es rohammal 20-19-re zárkóztak vissza, ezzel azonban jó időre el is lőtték a puskaport a kék-fehérek. Deli Rita időkérése után bő negyedóra alatt csinált a Fehérvár egy 9-0-át, – Májer Krisztina egymaga négyet vágott ebben a periódusban – és ezzel el is döntötte a két pont sorsát. Négy perccel a vége előtt tíz is volt közte, Golovin Vlagyimir lánya a hajrában még tudtak valamit kozmetikázni az eredményen, így végül 30-22-re nyert a Fehérvár.

Alba Fehérvár KC – MTK Budapest 30-22
    Fehérvár: Herr O., Sipeki (kapusok), - Májer 6, Piedade 1, Lavko 2, Mendy 4, Tilinger 6(5), Pleczéder 2, Gjorgjijevska, Hajduch, Ishitate 1, Bandelier 8, Boldizsár, Kazai.