30
31

Sport  -  2016. 11. 15. 21:55  -  Kaiser Tamás
    Csak egy pontot szerzett a Ljubljana ellen a Volán

Izgalmas, sok gólos meccset hozott az Olimpija Ljubljana fehérvári vendégjátéka. A szlovének kétszer is két góllal vezettek, de a Fehérvár mindig fel tudott állni. Hatvan perc után 5-5 volt az állás, a hosszabbítást azonban a Ljubljana bírta jobban idegekkel, és elvitte a három pontot Fehérvárról.

Jól kezdett a Volán a Ljubljana ellen, Kógerék az első percekben beszorították a vendégeket, több lövéssel is próbára tették Frazee kapust a fehérváriak. A nyolcadik percben azonban mégis az Olimpija szerezte meg a vezetést, Langkow korcsolyázta körbe Rajna kapuját, a visszapasszolt korongot pedig Pesut vágta a kapuba. Három perccel később jött az újabb vendég találat, Harty lőtte el a pakkot a kék vonalról, a kapu torkában pedig Langkow ütöjéről pattant Rajna mögé a korong. Alig több, mint két perc volt hátra, amikor az Ales Music kiállítása miatt emberelőnyben játszó Fehérvár szépített: Manavian lőtt nagy gólt a szlovén kapuba. Húsz perc után 2-1-re vezetett az Olimpija Ljubljana.

A második harmad elején villámgyorsan egyenlített a Volán, Vas János passzából Thomas Beauregard volt eredményes. Nem tartotta magát sajnos sokáig a döntetlen állás, Pesut robbant ki a baloldalon, és ziccerben nem hibázott, ismét vezetett az Olimpija. Sőt, négy perccel később ismét kettő volt közte, Gilbert Gabor a kapu mögül passzolta vissza a pakkot, érkezett Zajc, aki kíméletlenül a fehérvári hálóba bombázott. A 32. percben Kóger iramodott meg a szlovén kapu felé, lövése elakadt a kapusban, Sarauer kipiszkálta a korongot, ami Sofron elé került, a válogatott támadónak pedig már könnyű dolga volt, és az üresen maradt kapuba lőtt. Jött egy kis videózás, de a játékvezetők megadták a gólt, így két harmad után 3-4-et mutatott az eredményjelző.

A harmadik húsz percet is jól kezdte a Volán, egyértelmű volt, hogy meg akarta fordítani a meccset a hazai gárda. A 48. percben ismét emberelőnybe került a Fehérvár, Makowski pedig tizenkilenc másodperc elteltével kihasználta azt. Nem sokkal később jött Langkow és megint vezetett a Ljubljana. Két perc volt hátra, amikor Beauregard beleért egy távoli lövésbe, 5-5, jöhetett a hosszabbítás. Amelyből szintén nem volt sok hátra, három a három ellen játszottak a csapatok, amikor Ropret érkezett remekül egy kapu elé lőtt keresztpasszra, és beütötte a győztes gólt. Az Olimpija ezzel nyolc meccs után szerzett először pontot, mindjárt kettőt is, a Fehérvár pedig az egy ponttal is megelőzte az otthon bukó Dornbirnt, és feljött a tabella tizedik helyére.

Fehérvár AV19 – Olimpija Ljubljana 5-6 (1-2, 2-2, 2-1, 0-1) – hosszabbítás után.
    Gólszerzők: Beauregard (2), Manavian, Makowksi, Sofron, illetve Langkow (2), Pesut (2), Zajc, Ropret.