Látnivalók

Tömegsport

Sport  -  2016. 11. 13. 19:16  -  Somos Zoltán
    Sofron duplája után Salzburgban is két pontot szerzett a Fehérvár AV19

Jól sikerült az idegenbeli túra, Dornbirn után Salzburgban is győztesen jöhetett le a jégről a fehérvári EBEL-csapat. Pedig ezúttal a listavezető volt az ellenfél, amely vezetett is két harmad után. A végén azonban a Salzburgnak kellett egyenlítenie, és bár ez még összejött neki, a szétlövésben, akárcsak két nappal korábban, ismét a Volán volt a jobb. Így négy ponttal zárta a hétvégi etapot, és utolérte a táblázaton a Dornbirnt Benoit Laporte csapata.

Ismét Rajna Miklós kezdett a fehérvári kapuban, és átmentette jó formáját péntekről, mert az első harmadban nem kapott gólt. Igaz, a társak sem lőttek, amikor viszont a Salzburg vezetést szerzett a második játékrész elején, jött a válsz is. Brance Orban első idei találatával lett 1-1, kár, hogy magyon hamar, negyven másodperccel később már megint előnyben voltak a hazaiak. A harmadik harmad azonban nagyon jól alakult fehérvári szempontból.
    Soforn István a 46. percben Maylan asszisztjából egyenlített, és nem elégedett meg ennyivel, mert az 55. percben már a vezetést is megszerezte! Közel került az idegenbeli bravúrhoz a Volán, a Salzburg a meccs végén a kapus nélküli játékra kényszerült. Sajnos a veszett fejsze nyelét meg tudták fogni az osztrákok, az utolsó percen belül beütötték az egyenlítő gólt. A hosszabításban már nem sikerült nekik újabb gólt szerezniük, bár 7:3 volt a kapuralövések aránya a javukra. A büntetők pedig, akárcsak Dornbirnban, ismét a mieink sikerét hozták. Péntek előtt egyszer sem volt szétlövés a szezinban a fehérvár meccsein, msot rögtön kétszer is - ezúttal Maylan szerezte a győztes gólt.

Red Bull Salzburg - Fehérvár AV19 3-4 (0-0, 2-1, 1-2, 0-0, 0-1) - szétlövéssel
    Gl.: Hochkofler, Raffl, Duncan, illetve Sofron 2, B. Orban.