30
31

Sport  -  2016. 11. 13. 14:23  -  Kaiser Tamás
    EHF-kupa: öt góllal nyert Nagymihályon az Alba Fehérvár KC

Vasárnap 13:00 órától Nagymihályon, a Iuventa Michalovce otthonában lépett pályára az Alba Fehérvár KC az EHF-kupa harmadik selejtezőkörében. A párharc győztese ott lesz a sorozat csoportkörében. A szünetben öt góllal a Fehérvár vezetett, a második félidőben pedig sikerült ezt az előnyt megtartani.

Ebben az esztendőben már kétszer találkozott egymással az Alba Fehérvár KC és a Iuventa Michalovce. Mindkét mérkőzést a fehérváriak nyerték, igaz ezek még nyáron, felkészülési meccsek voltak, ezúttal pedig már komoly tétje volt az összecsapásnak: a két gárda az EHF-kupában a csoportkörbe jutásért vív egymással.

A nagymihályi odavágó Biljana Bandelier góljával indult, majd Sipeki védte Levchenko büntetőjét. Aztán Lavko átlövésével, és Tilinger betörésgóljával ellépett kettővel a Fehérvár. A Iuventa Michalovce azonban hamar egyenlített, majd Perederiy lerohanástalálatával először vezettek a hazaiak. Kazai és Mendy is gyors indítás után volt eredményes, így nyolc perc után ismét a Fehérvár vezetett. A 14. percben Dubautsova harmadszor vette be Herr Orsolya kapuját, így ismét hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Majd jött egy remek fehérvári blokk, Kazai gyűjtötte be a labdát a félpályánál egy szlovákkal a nyakán, de szélső még időben észrevette az induló Mendyt, aki egyenlített, negyedóra után 8-8 volt az állás. A 18. percben a két norvég játékvezető befújta az első fehérvári büntetőt, – Levchenko a túloldalon ekkor már túl volt három próbálkozáson - amit Lavko azonban kihagyott. A félidő utolsó tíz perce vendégvezetéssel érte a csapatokat, de Chernova emberhátrányban egyenlített, Deli Rita pedig időt kért. Alig több mint öt perccel a szünet előtt a csereként beszálló Gjorgjijevska szerezte meg első gólját, majd remekül passzolt és csinálta meg a helyet Bandelier-nek, majd ismét a macedón átlövő talált be, és ismét kettővel vezetett az Alba. Időt kért a haza csapat, aminek legfőbb oka Mendy ötödik találata, illetve az immár háromgólos hátrány. Erre tett még rá kettőt Deli Rita csapata, előbb Tilinger majd Kazai is betalált. Három perccel a vége előtt 16-11-re vezetett a Fehérvár. Nem segítette a hazaikat, hogy mínusz ötnél Holesva nagyon mellé dobott egy hétméterest. Gjogjijevska pedig emberhátrányból is eredményes volt, majd Perederiy kozmetikázta az eredményt a szünet előtt, amikor is 12-17-et mutatott a kijelző a mérkőzést a helyszínen megtekintő mintegy negyven fehérvári drukker legnagyobb örömére.

A második félidőre a hazaiak váltottak a kapuban, Lafuente helyét a szlovák válogatott Medvedova vette át. De Bandelier hamar felavatta az „új” hálóőrt, a szerb-francia átlövő védőjét lerázva tört és talált be. Habankova értékesített egy büntetőt, de Gjorgjijevska szinte azonnal válaszolt, majd a 38. percre megdobta saját maga hatodik, csapata huszonegyedik gólját, ekkor nyolccal ment a Fehérvár. A Michalovce Holesova és Levchenko két találatával jött közelebb, a fehérvári helyzetek pedig ezúttal rendre kimaradtak ezekben a percekben. A 42. percben Rebicova sikeres lövése után már csak néggyel vezetett az Alba Fehérvár KC, Deli Rita ki is kérte második idejét. A hétperces fehérvári gólcsendet Pelczéder Orsolya törte meg, majd Wollingerova válaszolt. Negyedórával a vége előtt Levchenkónak köszönhetően háromgólosra olvadt a Tilingerék előnye. Ennél közelebb azonban nem tudott jönni a hazai gárda, Ishitate is betalált, ezzel pedig visszaállt a háromgólos differencia. Az utolsó tíz percbe 24-20-as vendégelőnnyel érkeztek a csapatok. Bandelier negyedik találatát követően pedig ismét, biztonságos, ötgólos távolságba lökte magától ellenfelét az Alba. Öt perccel a vége előtt Bandelier és Gjorgjijevska játszott össze egymással pazarul, utóbbi hetedik gólját lőtte a találkozón, 22-27-re módosította ezzel az állást a macedón játékos. A hajrában a különbség már nem változott, az Alba Fehérvár KC öt góllal győzött, és nyugodtan készülhet a jövő vasárnapi visszavágóra.

Iuventa Michalovce – Alba Fehérvár KC 23-28 (12-17)
    Fehérvár: Herr O., Sipeki (kapusok) – Kazai 3, Pleczéder 2, Tilinger 2, Mendy 5, Bandelier 5, Hajduch, Piedade 1, Gjorgjijevska 8, Ishitate 1, Lavko 1.<