Látnivalók

Tömegsport

Sport  -  2016. 11. 12. 19:55  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika (archiv)
    Fantasztikus harmadik negyeddel nyert Kaposváron az Alba

Nem várt könnyű mérkőzés Kaposváron az Alba Fehérvárra, de szünet utáni játékával végül simán nyert a csapat. Pedig az első félidőt még a hazaiak zárták előnyben, mert nem stimmelt a fehérvári kosarasok védekezése. A harmadik negyedben viszont csak öt pontot kaptak Edwardsék, ez pedig megalapozta a győzelmet. Tizenhat ponttal bizonyult jobbnak az Alba a Kaposvárnál.

A mérkőzés elején főleg a távoli dobásoknak köszönhette az Alba, hogy vezetett Kaposváron. Edwards, Markovics, Lóránt, Taylor is jól célzott kintről, de figyelmeztető volt, hogy közelebbről nem ment annyira. Így aztán amikor a második negyedben csökkent a kinti hatékonyság, komoly jelentősége lett annak, hogy a palánk közelében a Hendlein vezette hazaik dolgoztak jobban. Meg is fordították a meccset, mégpedig harminc pontot dobva a második etapban, ami bizony nem volt éppen dicséret a fehérvári védekezésre vonatkozóan. Ráadásul elöl is hibázgatott az Alba, a Farr, Shepard, Burgess légiós trió például pont nélkül zárta a félidőt, márpedig a légiósoktól ennél sokkal többet várnak minden klubnál.
    Az Alba irányítója, Brandon Taylor remekelt Kaposváron, 19 pont, 8 gólpassz kerülét a neve mellé
    Szerencsére már bizonyította a Fehérvár ebben a szezonban, hogy tud összpontosítani, amikor kell, és mist kellett... A harmadik negyedben egészen extrán ment a védekezés, hosszú percekig nem találtak be a hazaiak, addigra pedig már fordult a kocka, és Edwardsék vezettek. A kanadai hátvéd ismét remekelt, negyedik hármasát is beemelte, de szintén fontos volt a Taylor feljavuló játéka. Még a negyed utolsó pillanatában is sikerült betalálnia a kis irányítónak, így ezt a játékrészt 25-5-re nyerte az Alba, ami mindig bravúros dolog, pláne idegenben, egy erős ellenféllel szemben. A negyedik negyedben Burgess triplájánál már tizennyolccal járt előrébb az Alba, de nem adta fel a Kaposvár. Visszajöttek tízre a somogyiak, ennél többre nem futotta erejükből, mert Edwards vagy a 19 pontja mellé 8 asszisztot is kiosztó Taylor rendre beksözsönt, amikor kellett. Az Alba 18 támadólepattanót szedett, ez koncentrálásról árulkodik és perdöntőnek bizonyult a meccsen, amelyet remek második félidővel húzott be a Dzunics-csapat.

Kaposvári KK - Alba Fehérvár 72-88 (17-21, 30-21, 5-25, 20-21)
    Alba Fehérvár: Taylor 19/3, Edwards 25/15, Shepard 5, Lóránt 14/6, Keller Á 6. Csere: Burgess 3/3, Markovic 8/3, Farr 6, Tóth P. 2, Filipovics -.