Látnivalók

Tömegsport

Sport  -  2016. 11. 09. 19:50  -  Kaiser Tamás
    Alba Fehérvár KC: továbbra sem megy idegenben

Azzal a céllal lépett pályára az Alba Fehérvár KC Debrecenben, hogy visszahozzon a valamit az elsősorban Kisvárdán hagyott pontokból. A félidőben még vezetett is Deli Rita együttese, a meccs hajráját azonban a hazaiak bírták jobban, és végül három góllal nyertek.

Garbuz révén az első gólt a Debrecen szerezte, de Lavko és Hajduch gólja után a negyedik perc elején a Fehérvár állt jobban. Ezután azonban rákapcsoltak a hazaik, és az első tíz perc végére három gólos előnyben voltak. 9-6-ig felváltva esteke a gólok, a Loki az első negyedórában állandósítani tudta a két-három gólos különbséget. A Fehérvár azonban hét perc alatt csinált egy 6-2-őt, és nyolc perccel a szünet előtt 12-10-re vezetett. A félidő végéig ismét fej-fej mellett haladt a két gárda, így harminc perc után minimális, egygólos fehérvári vezetéssel mehettek pihenni a csapatok.

A mérkőzés képe a második játékrészben sem változott, egyik együttes sem tudott sokáig kétgólosnál nagyobb előnyt kiépíteni. A házigazdák elsősorban Yezhykava góljainak köszönhetően tartották a lépést Tilingerékkel. Az 51. percben, 24-23 után tempót váltott a Debrecen, és négy perc alatt néggyel lépett meg Deli Rita együttesétől. Ezzel pedig Csákiék kezükbe vették a mérkőzést, és már ki sem engedték azt. A Loki 30-27-re győzött, ami azt jelenti, a Fehérvárnak továbbra sem megy a bajnokságban a Köfémtől távol, négy találkozóból négy vereség az idegenbeli mérlege a csapatnak.

Debrecen – Alba Fehérvár KC 30-27 (14-15)