Látnivalók

Tömegsport

Sport hírek  -  2016. 11. 06. 19:14  -  Kaiser Tamás
    Alba Fehérvár KC: küzdelmes, de fontos győzelem

A vártnál talán nehezebben, de legyőzte az Alba Fehérvár KC a Mosonmagyaróvárt a bajnokság első fordulójából elhalasztott mérkőzésen. Ezzel pedig Deli Rita együttese megszerezte második győzelmét az NBI-ben, és közelebb zárkózott a tabella középmezőnyéhez.

Álmosan kezdődött a fehérváriak nemzetközi kötelezettsége miatt az első fordulóból elhalasztott Alba Fehérvár KC – Mosonmagyaróvár mérkőzés. A csapatok nagyon lassan lendültek bele a gólszerzésbe. A harmadik percben Kiss Nikolett lőtte a meccs első gólját, és csak a hetedikben jött rá válasz: Jelena Lavko szerzett labdát és vitte azt végig egészen a vendégkapuig. Majd a következő támadásból Hajduch is betalált, de megint jött egy hosszabb, több mint nyolc perces fehérvári gólcsend, ezalatt az Óvár háromszor is betalált. 2-4 után azonban egy 5-0-val helyre állította a „világ rendjét” a Fehérvár – Pleczéder három találattal is kivette a részét a fordításból. 7-4-et követően a hajrát is megnyerte 3-2-re a hazai gárda, így 10-6-os fehérvári előnnyel mentek pihenni a csapatok.

A második félidőt már sokkal jobban kezdte a Fehérvár. Ekkor már az első félidőben többször is hibázó Mendy is betalált, öt perc alatt megduplázta előnyét Deli Rita együttese. A játékrész derekán kilencgólos hátrányban még egyszer megrázták magukat a mosonmagyaróváriak, és egy 5-1-gyel visszább zárkóztak – még a csereként beálló kapus, Stoyak is szerzett egy egész-pályás gólt. De a meccs hajrája már izgalommentesen alakult, és a Fehérvár, ha nem is olyan könnyedén, mint az előzetesen várni lehetett, de legyőzte a jóval fiatalabb Mosonmagyaróvárt. A 23-17-es győzelem pedig azt jelenti, hogy az Alba Fehérvár KC megszerezte második győzelmét a bajnokságban, és fellépet a tabella nyolcadik helyére. Folytatás szerdán, Debrecenben!

Alba Fehérvár KC – Mosonmagyaróvári KC SE 23-17 (10-6)
    Fehérvár: Herr, Sipeki (kapusok) – Májer 1, Piedade, Lavko 5(1), Mendy 4, Tilinger 2, Pelczéder 3, Gjorgjijevska, Hajduch 2, Ishitate, Bandelier 4, Boldizsár, Kazai 2.