Látnivalók

Tömegsport

Sport hírek  -  2016. 11. 06. 20:53  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika
    Egynegyednyi esélyt sem kapott a Paks a Gáz utcában

Két európai kupameccs között egy hazai bajnoki - most így néz ki a fehérvári kosarasok menetrendje. Vasárnap este a paksi Atomerőmű érkezett vendégségbe a Gáz utcába, ahol szerdán a Benfica vizitál majd. A paksiak ellen már az első negyedben húsz pont fölé ment Keller Ákosék előnye, és ez a periódus el is döntötte a meccset. Ismét száz pont közelébe jutott az Alba.

A találkozó elején úgy tűnt, bírja a sorozatmérkőzések jelentette terhelést az Alba, jöttek a gyors támadások, a visszaszedett labdák, közben védekezésben is működtek a dolgok. Két perc után, 7-0-ás vezetésnél már időt kért az ellenfél edzője, Gediminas Petrauskas. Sokat nem ért vele, hamarosan minden Alba-játékos pontot szerzett, miközben Taylor Kellernek, Edwards pedig Lórántnak adott olyan gólpasszt, aminél a látvány is szempont volt... Az első negyed végén már kiütésként értékelhető 31-9-es eredmény állt a táblán, nem volt egy súlycsoportban a két csapat.

A második negyed sem hozott változást, már ami a paksi eredményességet illeti, az Alba azonban játékrész elején "betársult" a pontatlansági akcióba. Egymást követték a rontott dobások, a negyed felénél 4-1 volt a fehérváriak javára, mindez egy harmincpontos első tíz perc után... Lóránt tett róla, hogy kijöjjön ebből a kis gödörből a csapat, de érezhető volt, hogy a koncentrálást tekintve nincs a meccs eleji szinten az Alba. Ezzel együtt a harmincpontos előnyért is támadhatott, ám Samenas tripláját követően mégis Dzunics Braniszlavnak kellett időt kérnie. A félidő hajrájában Filipovics Márkó villanásainak tapsolt a publikum, és persze a huszonöt pontos hazai vezetésnek.
    Ez volt eddig Filipovics Márkó legjobb meccse a szezonban, 14 pont, 5 lepattanó került a neve mellé
    Samenas hárompontosaira Keller Ákos duplái válaszoltak a harmadik játékrész elején. Később Will is csatlakozott litván csapattársához, kintről jobban célzott a Paks és főleg ennek, valamint a sok hazai rontásnak köszönhetően ezt a negyedet megnyerte az Atom. Sok nem múlt rajta, de a záró periódusra azért jobb odafigyelést kért Dzunics Braniszlav, ami meg is valósult. Markovics Luka egy gyengébb szakasz után elkapta a fonalat, de örvendetes volt az ifjabb Keller, Iván produkciója is. Egy faulttal együtt szerzett kosarával lett először harminc pont a különbség, ami majdnem megmaradt a végéig. Több kulcsembert is sokat pihentethetett az Alba edzője, játékosai közül így is hatan jutottak el legalább tíz pontig, a csapat pedig fölényesen nyert korábbi önmagára nem emlékeztető vendége ellen.

Alba Fehérvár - Atomerőmű SE 96-67 (31-9, 18-15, 18-24, 29-19)
    Alba: Taylor 10/6, Edwards 9/3, Shepard 10, Lóránt 13/3, Keller Á 12. Csere: Tóth P., Farr 8/3, Markovics 12/9, Filipovics 14/6, Burgess 2, Keller I. 6/3
    ASE: Hill 17/9, Kovács Á. 9/3, Samenas 12/12, Tiby 11/3, Morse 2. Csere: Will 8/6, Bagó 2, Kalmár, Gulyás, Illés 5