30
31

Sport hírek  -  2016. 10. 22. 20:17  -  bb1.hu
    Már nem veretlenek a bajnokságban a fehérvári kosarasok

Három nappal a lisszaboni kupameccs után Sopronban lépett pályára az Alba Fehérvár, a Benfica ellen megsérült Lóránt Péter nélkül. Félidőben még vezettek a vendégek, és az utolsó negyedet is előnyből várták, akkor azonban fordított a Sopron és megnyerte a meccset. Ezzel első vereségét szenvedte el a bajnokságban Dzunics Braniszlav csapata.

A találkozóról a bb1.hu tudósított:
    Edwards duplájával vette kezdetét a mérkőzés, majd Lewis egy hármassal válaszolt. 3-2 után még sikerült fordítaniuk a fehérváriaknak, de a hazaiak fokozatosan elhúztak, köszönhetően Threatt pontos távoli dobásainak. Hiába próbált Shepard és Keller is szépíteni, eközben Ruják, majd Spica is betalált, így megmaradt a tisztes távolság a negyed végére (24-17).

A második negyed már inkább Braniszlav Dzunics csapatáról szólt. A hazaiak játékába egyre több hiba csúszott, nem sikerült a gyűrűbe találniuk, míg a túloldalon Keller egymás utáni kosaraival 27-27-nél sikerült egyenlítenie a kék-fehéreknek. Markovics kosarai után már a vezetést is megszerezte az Alba. Az SKC-t végül Spica hozta vissza két ponton belülre a félidőre (31-33).
    Markovics Luka Sopronban is eredményesen játszott, de 14 pontja is kevés volt a győzelemhez
    Hiába indult Farr középtávolijával a második félidő, a 23. percben Dufault kosara után már újra a Sopronnál volt az előny. Dufault ezt még megtoldotta, a fehérváriak részéről pedig Farr volt ponterős. Felváltva vezettek a csapatok, maximum 2-3 pont volt a felek közötti különbség. Markovics hármasa után úgy nézett ki, hogy négypontos Alba-előny mellett futhatnak neki a csapatok a záró etapnak, de Mills még két büntetőt a helyére küldött (52-54).

Mills kosaraival indult az utolsó játékrész. Másfél perc alatt zsinórban hét pontot dobott az amerikai, amire az Alba részéről nem érkezett válasz. Használt Dzunics időkérése, mert Markovics és Filipovics triplájával visszavették a vezetést a vendégek. Megtartaniuk viszont nem sikerült, mert a Sopron Ruják révén újra előnybe került. Mint később kiderült, innen már nem is adták ki a kezükből az előnyt a hazaiak. Az Alba még próbálkozott triplákkal közelebb kerülni, de a Sopron előnye kitartott a végéig, így győzelemmel ünnepelte a klub fennállásának 25. születésnapját (80-73).

Sopron KC - Alba Fehérvár 80-73 (24-17, 7-16, 21-21, 28-19)
    Sopron: Threatt21/15, Ruják 11/9, Lewis 5/3, Dufault 19, Spica 9. Csere: Mills 15/3, Tóth G. -, Takács -, Bán -, Élő -.
    Alba: Taylor 5/3, Edwards 8, Filipovics 6/6, Shepard 12, Keller Á. 12. Csere: Markovics 14/6, Burgess 7/3, Tóth P. -, Farr 9/3.