29
30
31

Alba Fehérvár: győztes bajnoki rajt Zalaegerszegen

Tavaly kikapott a fehérvári kosárcsapat a bajnokság első mérkőzésén, most azonban visszavágott akkori legyőzőjének, ráadásul idegenben. Zalaegerszegen a harmadik negyedben már tizenhét ponttal is vezettek Markovicsék, és hiába egyenlített innen a hazai csapat, a végjátékban pontosabb volt az Alba a visziylag kevés pontot hozó mérkőzésen. Szerdán hazai pályán is bemutatkoik a csapat, a Falcót fogadja.

Büntetőkkel indult a rangadó, és bár a ZTE szerezte az első pontokat, ezt követően végig az Alba vezetett. Az első triplát Ubilla szerezte, később Burgess és Taylor hármasai már magabiztos fehérvári előnyt jelentettek, így Bencze Tamás hamar időkérésre kényszerült. A hazaiak Ubilla révén kicsit zárkózni tudtak ugyan, ám rengeteg hibával játszottak, s a lepattanók rendre az Alba játékosainál landoltak a fehérvári palánk alatt. 14-22-vel zárult az első tíz perc.

Norfleet futtában elengedett hármasa indította a második negyedet, majd az amerikai hátvéd a palánk alatt is szemfüles volt. A csereként beálló Farr centerezett szépen, majd a karján kötéssel játszó Shephard is betalált. Az első öt percben csak Norfleet célzott pontosan a ZTE-ben, ám ő már nyolc egységnél járt újabb triplájával. Alaposan belőtte magát kintről az Alba, Taylor, majd Burgess is csont nélkül talált be a 6,75-ös vonalon túlról. Kikényszerített, ütemtelen dobásokra kényszerült viszont a ZTE, mely a felkészülési időszakban sosem dobott ennyire kevés pontot egy félidő alatt, hiszen mindössze huszonöt pontig jutottak Bencze Tamás tanítványai az ellenfél közel negyvenével szemben. Igaz, nem is találkoztak ilyen erős csapattal egyszer sem...
    Szabó két duplával indított egy perc alatt, ám Taylor is beköszönt kétszer kintről, majd Farr elementáris erejű zsákolásával már 15 ponttal vezettek a vendégek. Tizenhét volt a legnagyobb fehérvári fór, ám a negyedvége a hazaiaké volt: Velkey lopott labdát, majd Kerpel-Fronius vágott be egy triplát. Tizenegy pontra zárkózott a ZTE. Benke és Szabó két lerohanás után csökkentette csapata hátrányát, és bár Taylor ismét betalált kintről, a ZTE egyértelműen felébredt. Ubilla triplájánál robbant a csarnok, majd a csapatkapitány, Mohácsi tört be kétszer eredményesen. Ubilla ismét betalált kintről, Norfleet pedig egyenlített.

Az Alba azonban nem veszítette el a fejét, ismét szereztek egy triplát a fehérváriak, majd egypontos előnyüknél Markovics is higgadtan célzott kintről. Egy perccel a vége előtt Benke triplája már a dudaszó után hagyta el kezét. A végén büntetőkkel növelte előnyét az Alba, Szabó duplája pedig már csak a különbség csökkentésére volt elég. 65-71 lett a végeredmény. Az első félidőben a játék minden elemében domináló, távolról közel 65 %-al célzó Fehérvár megérdemelten vitte el a kétpontot Egerszegről, a későn ébredő ZTE otthonából - tudósított a bb1.hu

Zalakerámia-ZTE - Alba Fehérvár 65-71 (14-22, 11-15, 18-17, 22-17)
     ZTE: Ubilla 11/9, Norfleet 13/6, Benke 4, Szabó Zs. 17/3, Drungilas 8. Csere: Mohácsi 8/3, Velkey 1, Kerpel-Fronius 3/3.
    Alba: Taylor 14/12, Markovics 11/6, Burgess 10/6, Lóránt 4, Keller Á. 6. Csere: Edwards 12/6, Keller I. -, Farr 4, Shepard 5, Tóth P. -, Filipovics 3/3.