30
31

Sport hírek  -  2016. 09. 30. 18:50  -  Somos Zoltán
    Döntőbe jutott a paksi emléktornán az Alba Fehérvár

A paksi Morgen Ferdinánd Emléktornán játssza utolsó felkéászülési meccseit az előszezonban az Alba Fehérvár. Pénteken, a torna első napján a PVSK volt Kellerék ellenfele. Végig vezetve nyert az Alba, helyenként a védekezés, máskor a jó dobások döntöttek a javára.

Az első félidőben főleg Lóránt Péter és James Farr felelt a fehérvári pontokért, de legalább ennyire meghatározó volt, hogy ismét sikerült egy periódusban remekül védekeznie a csapatnak. Mint a Kaposvár ellen, ezúttal is előfordult, hogy percekig nem talált be az ellenfél, a második negyedet példul 11-0-lal nyitották a fehérváriak. Dzunics Braniszav továbbra sem számíthat Winston Shepardra, és igyekezett mindnekinek lehetőséget adni, szünetig tizenkét pontos előnyt építettek tanítványai. Sajnos Edwards megsérült, ő a folytatásban nem is került már pályára.
    A harmadik negyedben Brandon Taylor kapta el a fonalat, a kis irányító pontjaival elhúzott az Alba. Utána viszont a Pécs is megmutatta, hogy ismét egységes, jó csapat lesz, pedig két légiósa most hiányzott. Budimir vezérletével a negyedik negyed elején négy pontra is feljöttek a baranyaiak. Ekkor kezdődött Tóth Péter éleslövészete: a fehérvári hátvéd négy triplát is bevágott, ehhez Lóránt is hozzátett egyet, így öt perccel a vége előtt hirtelen majdnem húsz lett a különbség.  Nem adta fel a Pécs, 12-0 jött Csirke Ferenc csapatától, így izgalmas maradt a hajrá. Rengeteg büntetőt dobott, de rossz százalékkal a Pécs, az Alba pedig célba ért a megszerzett előnnyel.

Alba Fehérvár - PVSK-PANNONPOWER 86-76 (24-19, 19-12, 20-24, 23-21)
    Alba: Taylor 20/6, Edwards 8, Burgess, Lóránt 17/9, Keller Á. 3. Csere: Farr 13, Markovics 5, Tóth P. 16/12, Filipovics 4, Varga M.