30
31

Sport hírek  -  2016. 09. 10. 20:17  -  Kaiser Tamás
    Kényelmes előnyt szerzett az Alba Fehérvár KC az EHF-kupa visszavágóra

Megnyugtató előnyt harcolt ki hazai pályán az Alba Fehérvár KC a női EHF-kupa első körében a lengyel Vistal Gdynia ellen. Deli Rita együttese – bár sok ziccert hibázott – már az első félidőben is nagy különbséggel, hét góllal vezetett, erre sikerült még rátenni négyet a szünet után. Az Alba Fehérvár KV végül tizenegy gólos előnnyel várhatja a jövő heti visszavágót.

Az Alba Fehérvár KC – Vistal Gdynia találkozót elejét a hazai gárda kezdte jobban, Jelena Lavko labdát szerzett, majd végigrohant a pályán és gólt szerzett, ráadásul kétszer egymás után. A nyáron igazolt szerb átlövő ezzel megadta a meccs alaphangját. Matieli válaszolt, majd az ötödik percben 3-2-re jöttek fel a lengyelek. Ezután azonban öt percig nem született vendég találat, hazai részről viszont Bandelier, Lavko, és Pelczéder is eredményes volt, 6-2 állt ekkor az eredményjelzőn. Mayer kapott remek indítást, és a félidő derekán gólja után már 10-4-re vezetett a Fehérvár, köszönhetően egyebek mellett Herr Orsolya kiváló kapusteljesítményének is. A Gdynia mestere menet közben kapust is cserélt, illetve időt is kért, illetve az Alba Fehérvár rengeteg ziccert kihagyott. Négy perccel a szünet előtt fel is jött a lengyel gárda 11-8-ra. A hajrá azonban a Fehérváré volt, Gjorgjijevszka és Ishitate is belekezdett a gólgyártásba, 15-8-as hazai vezetéssel vonultak szünetre a csapatok.

A második félidő ott kezdődött, ahol az első véget ért, előbb Gjorgjijevszka, majd Ishitate talált be. A 37. percben Kazai gólja után pedig már tíz volt közte. És innét már nem volt visszaút a lengyel kupagyőztesnek, kilenc gólnál nem tudták kisebbre csökkenteni hátrányukat. A Fehérvár remekül védekezett, és ha olykor meg-megakadt a gépezet támadásban mindig jött valaki, aki lendíteni tudott a csapat szekerén. A mérkőzést Mayer Szabina negyedik találata zárta le, az Alba Fehérvár KC 28-17-re győzött, így kényelmes helyzetből várhatja a jövő vasárnapi visszavágót.

Alba Fehérvár KC – Vistal Gdynia 28-17 (15-8)
    Fehérvár: Herr, Sipeki (kapusok) – Májer 1, Piedade, Lavko 5(1), Mendy 3, Pelczéder 2, Gjorgjijevszka 5, Hajduhc 1, Ishitate 4, Bandelier 1, Boldizsár, Mayer 4, Kazai 2.