30
31

Sport hírek  -  2016. 06. 18. 18:56  -  Németh Zoltán
    Három fehérvári érem az öttusa OB első napján

Ezüstérmesként zárta az öttusa országos bajnokság női döntőjét Kovács Sarolta. A Volán Fehérvár néhány hete megkoronázott világbajnoka a Honvéd igazolt versenyzőjeként induló ausztrál Chloe Esposito mögött ért célba, az Alba Öttusa SE kiválósága, Alekszejev Tamara a 4. helyet szerezte meg. Csapatban az Alba Öttusa SE második, a Volán Fehérvár harmadik lett.

Kiválóan kezdte az OB-t Kovács Sarolta, aki a Csitáry G. Emil Uszodában egyéni csúcsot úszott az első számban. Ezzel meg is nyerte a számot, majd a vívás során 18 győzelmet aratott, amivel a negyedik helyet érte el. Az összetettben vezető Kovács a lovaglásnál nem volt szerencsés, nehéz lovat húzott, és végül 280 ponttal 16. lett lovas pályán. Az ausztrálok olimpikonja, a BHSE színeiben induló Chloe Esposito meg is előzte világbajnokunkat, előnyét pedig a kombinált számban növelni is tudta. Az élen álló duó egyébként a legjobbnak bizonyult a záró számban is, Esposito végül 18 másodperces előnnyel ért célba Kovács Sarolta előtt.

Az Alba Öttusa SE versenyzője, Alekszejev Tamara úszásban a 12. lett, a vívást azonban 19 győzelemmel megnyerte. A lovaspályán neki sem volt szerencséje, majd a kombinált számot követően végül a negyedik helyen ért célba.
    Az első tízbe egyébként további két fehérvári jutott be, az egyaránt az Alba Öttusát erősítő Palkovics Karolina és Varga Eszter, ők a 7. és a 8. helyen értek célba. Csapatban végül a BHSE lett az aranyérmes, megelőzve az Alba Öttusa SE-t (Alekszejev Tamara, Palkovics Karolina, Ormándi Rebeka) és a Volán Fehérvárt (Kovács Sarolta, Veszprémi Fruzsina, Slett Kinga).
    Egy szomorú esemény is beárnyékolta az OB első napját, az olimpiai induló Földházi Zsófia ugyanis a kombinált szám hajrájában megsérült, így nem tudta befejezni a versenyt. Az OB vasárnap a férfiak döntőjével folytatódik.