29
30
31

Játékost is igazolt a Vidi, Barczi Dávid az első érkező

Pár órával azután, hogy az új vezetőedző bemutatkozott, az első nyári játékosigazolást is bejelentette a Videoton FC vezetősége. A Diósgyőrből távozó korábbi utánpótlás-válogatott középpályás, Barczi Dávid két évre kötelezte el magát, és hétfőn már a Henning Berg vezette szakmai stáb irányítása alatt kezdi meg a felkészülést a következő szezonra.

Pénteken aláírta a 2017/2018-as szezon végéig érvényes szerződését a Vidihez Barczi Dávid. A korábban a magyar U21-es válogatottban is szereplő középpályás 1989. február 1-jén Siófokon született, az NB I-ben a 2009/2010-es szezonban debütált az Újpest színeiben. A negyedik kerületben 2012 teléig 45 bajnokin 5 gólt szerzett, majd egy féléves belgiumi kitérőt követően Diósgyőrbe igazolt, ahol az elmúlt három évben 76 meccsen 6 gólt szerzett az OTP Bank Ligában és tagja volt a DVTK Ligakupa-győztes, Magyar Kupa-döntős csapatának is. A 27 éves labdarúgó a mögöttünk hagyott szezonban mindössze egy bajnokit hagyott ki, akkor öt sárga lap miatt nem számíthatott rá a diósgyőri szakmai stáb.
    Nagyon vonzó volt számomra, hogy olyan klubhoz igazolhatok, amely komoly célokért szeretne küzdeni, mint az Európa Liga csoportköre, vagy a bajnoki cím. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nagy harcok lesznek a csapatba kerülését – ezt Kovács Zoltán korrekt módon el is mondta a beszélgetéseink elején. Úgy gondolom, hogy egy ilyen célokra hajtó csapatnál ez a normális, hogy bő a keret és nagy a verseny a kezdő helyekért. Kellő önbizalmat adhat nekem most az, hogy a Vidinél folytathatom a pályafutásomat, nagy lépés lehet ez számomra. Maximális koncentrációval kezdem meg a felkészülést a jövő héten, szeretném már az elején bizonyítani Henning Bergnek és a stábnak, hogy hasznára tudok lenni a Vidinek a jövőben“ – mondta a két évre szóló szerződésének aláírását követően csapatunk első „nyári“ igazolása, Barczi Dávid.

Nagyon kreatív, jól cselező és a csapattársakat gólpasszokkal kiszolgáló játékossal bővült a keretünk Barczi Dávid személyében. Játszott már olyan klubnál, ahol minden mérkőzésen elvárás volt a győzelem, majd játszott olyan együttesben is, ahol két kupadöntőn szerepelt és egyet meg is nyert – tehát több alkalommal bizonyította, hogy képes nagy nyomás alatt is jó teljesítményt nyújtani. Most eljött az alkalom a pályafutásában, amikor egy olyan csapatban bizonyíthatja tehetséget, amely minden sorozatban a csúcsra tör. Amennyiben képességei száz százalékát nyújtja majd, hosszú távon is a Vidi erőssége lehet“ – jellemezte a 27 éves középpályást sportigazgatónk, Kovács Zoltán.