29
30
31

Nyolcgólos vereséget szenvedett Dunaújvárosban a Fehérvár KC

A női kézilabda bajnokság ötödik helyéért csapott össze pénteken este a Dunaújváros és a Fehérvár KC. Az odavágó első félidejében még kiegyenlített küzdelmet láthattak a nézők, ám a Dunaújváros fokozatosan növelte előnyét. A megyei rangadót végül nyolc góllal nyerte meg Zdravko Zovko együttese, így minden bizonnyal elúszott az ötödik hely az FKC-nak.

Mondhatni álomszerűen indult a kezdés a Fehérvár KC együttesének: Deli Rita alakulata 4-1-es vezetéssel kezdte az első hat percet Kazai Anita három és Herr Anita egy góljával. Ezt követően gyorsan formába lendült a Dunaújváros – egy szintén 4-1-es szériának köszönhetően –, és Zdravko Zovko csapata egyenlíteni tudott öt perc elteltével. A FKC derekasan tartotta magát, a 19. percben is a vendégeknél volt az előny. Tilinger Tamara két és Herr Anita egy góljára csak Bulath Anita tudott a hazaiak részéről válaszolni. Az első félidő utolsó tíz percében viszont állva hagyta ellenfelét a Dunaújváros: Triscsuk Krisztina vezérletével ebben a szakaszban a vendéglátók nyolc gólt lőttek és mindössze kettőt kaptak.

A félidei 13-10-es újvárosi vezetést Vincze Melinda két gyors találattal növelte 15-10-re. Sokáig állandósulni látszódott ez az ötgólos differencia, ugyanis felváltva szereztek gólt a felek. A 43. percben azonban Bulath Anita már hétgólosra hizlalta a Dunaújváros előnyét, így az eredményjelző 22-15-öt mutatott. Ezt követően tovább szélesedett az olló a két együttes között, ráadásul a 49. minutumban már számolhatott is a hazai közönség, ugyanis tíz gól (27-17) volt közte. Ezt követően megint felváltva szereztek gólt az együttesek, a Fehérvár KC pedig az utolsó két percben tudott kozmetikázni az eredményen, így nyolcgólos, 34-26-os eredménnyel zárult a megyei rangadó. A bajnokság ötödik helyéért zajló jövő csütörtöki visszavágó így gyakorlatilag formalitássá vált, ugyanis a friss EHF kupagyőztest nagyon kevés csapat verné meg kilenc góllal. Ezzel együtt a Fehérvár KC valószínűleg a következő szezonban is indulhat a nemzetközi porondon.

Dunaújváros – Fehérvár KC 34-26 (13-10)