28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 05. 03. 19:52  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Fölényes vezetés után izgalmas hajrában nyert az Alba

Esélyesként kezdte a rájátszást a kosárabda-bajnokságban a TLI-Alba Fehérvár, hazai pályán a Kaposvár volt az ellenfél.
    A Körmend elleni középszakasz-meccsről hiányzók közül Chery és Spurlock visszatért, Pearson ellenben az utolsó edzésen kézsérülést szenvedett, így ismét kimaradt az Alba keretéből. Az első öt pontot a vendégek szerezték az exfehérvári Hendlein révén, Myles triplával fújt hazai ébresztőt. Eleinte inkább a somogyiak tudtak gyors támadásokat vezetni,de amikor a védekezést összeszedte az Alba, Chery pontjaival fordított is. Könnyedén érték el kosaraikat a hazaiak, a Kaposvár sérülésből visszatérő irányítóját, Ubillát Chery kétszer is szerelte, és olykor a jó passzokat sem fogták meg  a palánk alatt a vendégek. Simon betörését követően már tíz fölött volt az előny, könnyedén ért el majdnem harminc pontot az első negyedben az Alba Fehérvár.

A második sem úgy indult, hogy nagy fordulat várható. Jól szállt be Csorvási, szép kosarat szerzett Tóth Péter, a vendégek ellenben csak keresték a ritmust. Benkének köszönhették, hogy megtalálták, a fiatal kaposvári két triplát is beemelt, és egy 8-0-ás rohamot indított el, amivel tízen belülre kerültek. A kintről amúgy pocsékul célzó Albából ekkor Tóth Péter szerzett fontos hármast, majd Chery is betalált, vagyis nem tudott látótávolságon belül kerülni a Kaposvár. A náluk nevelkedő Filipovics Márkó egy visszaszerzett labdára berobbanva szerzett szép kosarat, ám a félidő végén a vendégek is éltek egy második eséllyel (igaz, előtte Hendlein faultját nem vették észre a játékvezetők), és Fodor triplájával döntetlenre hozták a második negyedet.
    Egy ideig szünet után sem tűnt úgy, hogy gond lehet, bár Hendlein hármasaival közelített a Kaposvár. De ekkor még mindig volt, aki válaszoljon fontos pillanatokban, Lóránt és Spurlock is betalált. Aztán Ubilla elkapta a fonalat, és a kaposvári irányító naggyá tette társait is, miközben egyre olvadt az Alba előnye. Védekezésben romlott a koncentráció, a Hendlein-Ubilla páros pedig nyílt, igazi playoff-meccsé tette a csatát. Ubilla dudaszós duplája zárta a vendégek számára kitűnően sikerült negyedet.

A negyedikben folytatódott a húzd meg-ereszd meg játék. Hendleinék nyugodtan és pontosan játszottak, hazai részről pedig egy-egy fontos kosár érkezett, amikor nagyon kellett. Simon két triplájánál vagy Spurlock kosaránál úgy érezhették a hazai szurkolók, hogy a végén azért csak megroppantja ellenfelét a csapat, de mindig jött újabb fordulat. Wright remek zsákolása után időt kért Kmézics Zoran, és bár egy ideig nem talált be csapata, az addig inkább hibázó Jazvin négy duplával már majdnem kiegyenlített. Ezt követően is volt triplaváltás, majd megint jött Jazvin és már csak eggyel vezetett az Alba! A végén azonban a legfontosabb közelit elrontotta a kaposvári center, a Fehérvár pedig büntetőkkel behúzta a rettentő szoros első meccset. Amely alapján megjósolható: nem vezet könnyű út a négy közé - ha esetleg valaki ezt hitte volna...

TLI-Alba Fehérvár - Kaposvári KK 98-95 (29-19, 24-24, 20-26, 25-26)
    Alba: Chery 22/6, Myles 11/9, Markovics 2, Lóránt13/3, Wright 11. Csere: Spurlock 16/9, Simon 12/6, Csorvási 4, Tóth P. 5/3, Filipovics 2.