30
31

Sport hírek  -  2016. 04. 09. 20:40  -  Somos Zoltán
    Körmenden nyert rangadót a remekül dobó Alba Fehérvár

Első idegenbeli győzelmét aratta a középszakaszban a TLI-Alba Fehérvár. Körmenden jól dobott és keményen védekezett Dzunics Braniszlav csaoata, amelyben ismét Ryan Pearson volt a legeredményesebb. De többen is kitettek magukért a vártnál sokkal simább mérkőzésen, amelyen egyértelmű fölényben játszott és végig dominált az Alba.

Jól kezdtek a fehérváriak a körmendi katlanban, Pearson és Lóránt pontjaival gyorsan elhúztak héttel, de ekkor még nem hagyta lerázni magát a két vereségből érkező vasi csapat. Sőt, Chanells triplájával fordított a Körmend, és még az első negyed hajrájában is vezetett. Ám a nehezen tartható Pearson mellé jól szállt be Wright is, a negyed végén 6-0-lal visszavette a vezetést a Fehérvár. Sőt, a második tíz perc első felében szinte nem is engedett pontot a hazaiaknak, a remek védekezés közepette pedig támadásban is pötyögtetett az Alba és tizenkét ponttal elhúzott. Hajtotta a közönség a piros-feketéket, Petty vezérletével fel is zárkóztak, de úgy tűnt, a nyugodtan játszó Albának mindenre van válasza. Lóránt és Pearson a palánk alatt, Chery és Myles kintről szerzett fontos kosarakat, és a félidő végén egy 10-2-es részhajrá már kevesek által várt, magabiztos vendégelőnyt jelentett (32-47).
    A Körmendnek sokszor volt a harmadik negyed a legjobb periódusa, nem volt tehát lefutva a meccs. Csakhogy nagyon odafigyelt a védekezésre a Dzunics-csapat, a hazaiak szinte csak büntetőből tudtak betaláni. Közben a fehérvári pontgyárosok tették a dolgukat, de a középszakaszban korábbi átlagától elmaradó Spurlock is fontos lepattanókkal, gólpasszokkal jelentkezett. A Paks ellen pihenő Jerrel Wright kosarával már húszra nőtt az előny, és amikor Markovics is triplát vágott, szinte erődemonstráció jellege volt a mérkőzésnek. A záró negyedben ugyan nekidurálta magát még egyszer a Körmend, de hiába kezdett 5-0-lal, ezen az estén nem lehetett kibillenteni az Albát. Igazi csapatjátékkal és nagyon jó dobószázalékkal szerezte meg első idegenbeli sikerét a középszakaszban a csapat - korábban is közel járt hozzá, most minden stimmelt. A végén az oroszlánbarlangnak számító körmendi csarnokban is kilencven pont fölé jutottak Lóránték, és ez a teljesítmény szép reményekre jogosít a továbbiakban is.

EGIS-Körmend - TLI-Alba Fehérvár 74-92 (16-20, 16-27, 15-21, 27-24)
    Alba: Chery 11/6, Myles 16/6, Spurlock 2, Pearson 21/6, Lóránt 16. Csere: Wright 13, Simon 8, Supola 2, Markovics 3/3, Csorvási.