29
30
31

Alekszejev, Demeter és Málits döntőzött a római VK-versenyen

A római öttusa világkupa-versenyen pénteken a női, vasárnap a férfi döntőre került sor. A magyar színeket három öttusázó képviselte a finálékban, ugyanis a selejtezőből Alekszejev Tamarának, Demeter Bencének és Málits Istvánnak is sikerült továbbjutnia. A döntőben az Alba Öttusa versenyzőnője tizenhatodik, Demeter Bence tizennegyedik., Málits István pedig harmincadik helyen végzett.

A férfi döntőben Demeter 2:03.74 perccel a 11. időt úszta 200 méteren, majd 17 győzelmet aratott vívásban, ami közepes eredménynek tekinthető. Sajnos a lovaglás sem sikerült túl jól számára, miután 28 pontot veszített. A kombinált számnak a huszonnegyedik helyről vághatott neki. Az utolsó tusa sikerült számára a legjobban, hiszen itt 10:59 perces eredménye az ötödik legjobb volt, ezzel összesítésben jelentősen előrelépett, méghozzá a 14. helyre (1444 pont).
    Málits István is 17 győzelmet aratott vívásban, ami a 23. helyre volt elég. A 2:11,63-as időeredmény az uszodában a 34. idő lett a mezőnyben és 306 pont járt érte. 30 pontot hagyott a lovas pályán és ebben a számban végül a 27. helyen zárt, majd jött a kombinált szám, amit a 19. idővel fejezett be (616 pont) és mindez azt jelentette, hogy összesítésben a 30. helyen zárta a versenyt 1396 ponttal.
    A szezon harmadik világkupaversenyét a francia Valentin Prades nyerte (1492 pont), míg honfitársa, a szintén francia Christopher Patte (1489 pont) állhatott fel a dobogó második fokára. A világkupa bronzérmét a cseh Jan Kuf nyakába akasztották. (1485 pont)
    A pénteki női döntő egyetlen magyar résztvevője, Alekszejev Tamara a selejtezőhöz hasonlóan nagyon jól szerepelt a páston, hiszen 22 győzelmével az ötödik legjobb volt. Az úszás során viszont kissé fáradt volt a mozgása Alekszejev Tamarának, aki a 200 méteres táv végén 2:25.12 perccel csapott a célba. Ezzel csupán a 30. volt ebben a tusában, de két szám után így is a tizedik helyen állt.
    Tamara lovaglásban tovább javított ezen a helyezésen, hiszen csupán egy akadályveréssel ment végig a pályán, így 293 pontjával kilencedikként zárta ezt a számot. Ennek köszönhetően a kombinációnak nyolcadikként vághatott neki. Végül 13.01 perc alatt, a 23. idővel teljesítette a távot, amivel a 16. helyet szerezte meg a római világkupa futamon.