30
31

Sport hírek  -  2016. 03. 26. 19:29  -  Kaiser Tamás
    Az utolsó negyedórát rontotta el Érden a Fehérvár

Sokáig tartotta a lépést a Fehérvár KC a házigazdákkal Érden, sőt, az első félidő derekán három góllal is vezettek Tilingerék. Az Érd a szünet előtt megfordította a meccset, és a vezetést a folytatásban más ki sem engedte. A Fehérvárnak egészen a 48. percig volt esélye a pontszerzésre, utána már nem.

Kisfaludy két góljával indult az Érd – Fehérvár mérkőzés, de Tilinger és Gjorgjijevska találataival hamar egyenlített az FKC. A hetedik percben ismét kettővel vezettek a házigazdák, de egy 6-1-es rohammal fordítottak Tilingerék, 6-9 után azonban megrázta magát az Érd, a 26. percben Gonzalez második gólja után ismét egyenlő volt az állás. Három perccel a szünet előtt Hajduch juttatta ismét előnyhöz a Fehérvárt, de a végét az Érd bírta jobban, előbb Szabó egyenlített, majd Krpez megszerezte a vezetést, a egy másodperccel a szünet előtt még Klivinyi is betalált, így 15-13-mal mentek pihenni a csapatok.

A második félidő első felében fej-fej mellett haladt a két gárda, az Érd két gólnál messzebb nem tudott ellépni, igaz, a Fehérvárnak sem jött össze az egyenlítés. A 48. percben aztán történt valami, elfogyott az ötlet a fehérvári támadójátékból, amihez hozzájött még Janurik Kinga remeklése a hazai kapuban. Az érdiek ezzel szemben rendre góllal tudták befejezni akcióikat, öt perccel a vége előtt Krpez gólja után már öttel, 27-22-re vezettek. És innét már nem volt visszaút, a hajrára teljesen szétesett az FKC, a hazaiak pedig gyors indításaiknak köszönhetően folyamatosan növelték előnyüket, és végül 32-23-ra győztek.

A Fehérvár legközelebb szerdán, 18 órától a Békéscsabát fogadja.

Érd – Fehérvár 32-23 (15-13)
    Fehérvár: Herr O., Sipeki, - Májer, Rideg, Tanabe 1, Csáki, Tilinger 8(6), Hudra, Gjorgjijevska 2, Hajduch 3, Ishitate 1, Bandelier 4, Tápai, Herr A. 1, Mayer 3, Kazai.