28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 03. 12. 20:12  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika (archiv)
    Zóna ellen nincs orvosság - szünet után lefagyott az Alba

Nincs megállás a kosárlabdázóknál, a Paks elleni győzelem után három nappal már a szombathelyi Savaria Arénában lépett pályára az Alba Fehérvár. A harmadik negyed közepéig jól álltak Mylesék, ekkor azonban teljesen megbénította pőket a Falco zónája, ami ellen nem találták a megoldást. A kétpontos Falco-győzelemnek ez volta kulcsa, a második félidei rossz dobásokért magát okolhatja az Alba.

A Falco nagyon kikapott a két csapat fehérvári meccsén, de azóta majdnem teljes légiós kontingensét lecserélte. A "maradék" Wright szerezte az első kosarat, amire Spurlock nagy zsákolása volt a válasz. A fehérváriak centere, Lóránt kintről-bentről is jól célzott, de mindkét oldalon akadtak hibák a meccs elején. Az Lóránt és Pearson aktivitásával járt előrébb (jó volt az összhang közöttük), a másik odlalon Burgess és Ralphorde igyekezett igazolni, hogy megérte őket leigazolni. 18-17-es vendégvezetésnél "befagyott" a tábla, a cserék már nem tudtak kosarakat szerezni, egy negyed után így kevés pont jellemezte a mecset. A második elején ellenben Bognár triplával nyitott, és ebben a játékrészben jobban is mentek a dobások mindkét félnek. Anthony Myles például három hármast is elsüllyesztett, a hazaiaknál Ralphorde és Váradi válaszolgatott. Pearson megszokott erőszakos és hatékony palánk alatti játéka jól kamatozott, de elhúzni nem sikerült, mert a félidő végén a Falco átdobta az Alba zónáját.
    A szünet palánkszerelési munkálatok miatt hosszabbra nyúlt a szokottnál, de ez kezdtben nem zavarta az Albát. Wright centerkosaraival sikerült nyolcpontos előúnybe kerülni - hogy aztán ezt a támadásbeli teljes összeomlás kövesse... A Falcó zónára állt, az Alba lefagyott. Burgess vezérletével támadásban kihasználta a hazai csapat a fehérvári gólcsendet, és még a negyed utolsó pillanatában is betalált Ryan Wright - más kérdés, hogy ehhez az is kellett,  hogy az utolsó 0.3 másodpecet "kissé" késve indították el... Tizenöt pontot vert ekkor ellenfelére a Kálmán-csapat, majd egy zsákolás után a negyedik negyed elején is növelte előnyét. Úgy tűnt, semmi ötlet nincs az Alba tarsolyában, és bár a Falco támadásai is nélkülöztek minden elképzelést, mégis tartotta előnyét a sárga-fekete együttes. Amikor végre Myles be tudott találni kintről, látszott, hogy lenne esély az egyenlítésre, csak éppen az elrontott hazai dobásokat nem tudta kihasználni az Alba. Az utolsó percre érkezve Chery végre jól célzott, ám a legvégén már hiába támadott az egyenlítésért Myles vezérletével a Fehérvár. Kivédekezte a Falco, amely úgy nyert két ponttal, hogy szinte biztosan volt egy időn tűli kosara - de a zóna ellen széteső Alba nem foghatja kizárólag erre a vereséget.

Falco - TLI-Alba Fehérvár 73-71 (17-18, 25-26, 21-12, 10-15)
    Alba: Chery 5/3, Myles 15/15, Spurlock 2, Pearson 22/3, Lóránt 14/6. Csere: Wright 8, Tóth P. 5/3, Csorvási, Simon.