30
31

Sport hírek  -  2016. 03. 10. 22:22  -  Kaiser Tamás / fotó: Kiss László
    Az utolsó harmadban dőlt el - nem a Volán jutott döntőbe

Két harmadon keresztül nem dőlt el a MOL Liga elődöntőjének hetedik, mindent eldöntő meccse, az utolsóban azonban bedarálta a Fehérvár AV 19-et a MAC Budapest, ezzel pedig bejutott a Miskolc elleni fináléba.

Telt ház, fantasztikus hangulat fogadta a MAC – Fehérvár párharc hetedik meccsének résztvevőit a fővárosi Tüskecsarnokban, nem véletlenül, hiszen nagyon izgalmasan alakult eddig a MOL Liga elődöntője. A korábbi hat meccs közül ötön csak egy gól döntött a két csapat között. A hetedik találkozón már 24 másodperc után megszületett az első találat, a MAC a saját harmadában eladta a korongot amit Holmberg gyűjtött be, Preston Shupe-hoz passzolt, aki kíméletlenül bevágta azt, korán felavatva ezzel Bálizs Bencét. Majd még szintén az első percben Grieve kis híján megduplázta a fehérvári előnyt, azonban ezt Bálizs már fogta. Az 5. perc végén kellett először védenie Rajnának, de a fehérvári kapus állta a sarat. A kilencedik perc végén egy rossz passz után Holmberg mehetett egyedül Bálizs kapujára, de a fehérvári aranysisakos kapuvasat lőtt. A 12. percben jött az egyenlítés: McDonald remek keresztpassza után Klempa vágta a pakkot Rajna kapujába. Ezt követően a játékrész végéig inkább a hazaiak játszottak fölényben, de újabb gól ebben a húsz percben már nem esett.

A második harmad elején hatalmas MAC helyzet maradt ki, McDonald készítette le a korongot Hayesnek, aki azonban nem találta el azt. A következő percekben kiegyenlített játék zajlott a jégen, lövésekkel, de igazán nagy helyzetek nélkül. A 30. percben a felezőnél adott el a Volán egy korongot, amivel Hayes robbant a kapu felé, és szép mozdulattal lőtte a korongot Rajna Miklós kapujába. Nem sokon múlt a gyors egyenlítés, Varga fonáklövése után azonban Bálizs védett. Két perccel később, négy a négy ellen egy kontra végén Brance Orban tette vissza a pakkot a középen üresen érkező Sárpátkinak a korongot, aki, ha csak második szándékból is, de betalált. A kapu azonban elmozdult, ezért a játékvezetők hosszas videózásba kezdtek, a gólt pedig nem adták meg, így maradt a a 2-1! Hét perccel a harmad vége előtt Rajna védett nagyot Saarenpaa lövésénél, másodpercekkel később McDonald lőtt tiszta helyzetből fölé. 2:50-nel a szünet előtt a kiállításból visszatérő Reisz adott remek passzt Holmbergnek, aki tisztán érkezett a kapu elé, és levegőből a jobb felsőbe lőtt. A játékvezetők ismét videóztak, de ezúttal megadták a fehérvári gólt, a csapatot a helyszínen buzdító több száz Volán-drukker legnagyobb örömére.

A mérkőzés harmadik harmada úgy indult tehát, hogy semmi nem dőlt el, egyik csapat sem állt közelebb ekkor döntőhöz a másiknál. Előbb Varga Arnold próbálkozott, majd pedig Saarenpaa lőtt fölé. A 45. percben Bálizs reflexei mentették meg a házigazdákat az újabb bekapott góltól, Becze tette rá a pakkot. A 47. percben Mestyán hatalmas góllal szerezte meg ismét a vezetést, a MAC bekkje takarásból, szinte a kék vonalról lőtt a fehérvári kapuba. Alig, hogy a mérkőzés belépett az utolsó tíz percen belülre, jött Olson és Rajna lábai között megütött a negyedik hazai gólt! Nem telt el egy perc sem, amikor Saarenpaa korcsolyázott be a fehérvári kapu elé, és fonákkal a kapuba ütötte a korongot, 5-2! Nagyon hamar válaszolhatott volna a Volán, Bartalis lövését Bálizs lábbal védte. Három perc volt hátra, amikor McDonald passzolt a hosszún érkező Olsonnak, aki balról újabb gólt szerzett. A MAC 6-2-re győzött, és készülhet a finálé első, szombati, miskolci meccsére, míg a Volánra pénteken egy debreceni túra vár, ahol a Magyar Kupa selejtezőjében kell pályára lépni.

MAC Budapest – Fehérvár AV 19 6-2 (1-1, 1-1, 4-0)
    Gólszerzők: Klempa, Hayes, Mestyán, Olson (2), Saarenpaa, illetve Shupe, Holmberg
    továbbjutott: a MAC Budapest 4-3-mal.