30
31

Sport hírek  -  2016. 03. 05. 20:10  -  Somos Zoltán, fotó: bb1.hu (archiv)
    Hatalmas csata, kőkemény védekezés, szolnoki siker

A fehérvári szurkolók által mindig legjobban várt rangadóra, Szolnokra utazott az Alba Fehérvár a bajnokságban, két héttel a két csapat kupameccsét követően. Hullámzó, rendkívül kemény csatát vívtak a csapatok, amelynek végjátékában dőlt el, hogy a Szolnok nyer a tíz büntetőt kihagyó Alba ellen.

Nem volt teljesen telt ház, de a hangulatra nem lehetett panasz a feldobásnál, többek között a Fehérvárról érkezett szurkolók miatt sem. Spurlock-tripla és Pearson dupla mutatta, hogy ráhangolt a meccsre az Alba, de aztán jött a Szolnok kőkemény védekezése, ami új menetet adott a meccsnek. Kezdetben nem dobott jól az Olaj, de amikor Vrbanc triplája beesett, elkapták a fonalat a hazaiak. Saját palánkjuk alatt pedig nem osztottak kíméletet, lehetetlen volt közel kerülni a gyűrűhöz. Maradtak volna a triplák, ám azok sem estek be, így az első negyed végére mindössze 27 százalékos mezőnymutató állt az Alba neve mellett. Nem csoda, hogy simén vezetett a Szolnok.

A folytatás annyiban hasonlított a meccs kezdetére, hogy megint öt fehérvári pontot láttunk. De egyrészt ezek nehezebben születtek meg, másrészt viszont tovább tartott az Alba jó szériája. Most a Dzunics-csapat muattta meg, hogy ismeri a kőkemlny védekezés minden csínját-bínját, és a Szolnokban nem akadt, aki átdobta volna a falat. Supola hármasa, Myles akciói ellenben utat találtak a hazai gyűrűig, és amikor Lóránt is kintről kösznt be, már újra az Albánál volt az előny. Sztojan Ivkovics kétszer is időt kért a második negyedben, és annyit elért, hogy az utolsó másodpercben, egy fehérváriak által megszerezni nem tudott labdából Jones kiegyenlített. Hatalmas harc, kevés kosár - azt adta az első félidő, amit mindenki várt is a rangadótól.Egy történelmi érdekesség: volt, hogy az Alba színeiben az öt légiós volt a pályán.
    Több támadólepattanót szedett szünetig az Alba, de a harmadik negyed elején átengedett kettőt az Olajnak, és ebből kosarat kapott. A hazaiak első számú pontfelelőse, Vojvoda ekkor volt leginkább elemében, bár akárcsak a többieknek, neki is szenvednie kellett a pontokért. Nagyon sokáig nem tudott betalálni az Alba, és amikor egy eladott labdából Jarrod Jones alley-oop zsákolással tízre növelte a Szolnok előnyét, a csarnok hazai része alighanem még a kiütésben is reménykedett. De ekkor a mieink is megmutatták, hogy össze tudnak zárni hátul, és egy ezen a meccsen megbecsülendő 6-0-ás etappal visszajöttek. Sőt, négypontos hátrányban lerohanást vezettek, csak éppen Pearson belevitte három emberbe a labdát - a kontrából pedig Wittmann triplát dobott...

Hétpontos hátrányban kezdték tehát a záró felvonást Lóránték, de ezen a meccsen ez nem jelentett izgalommentes hajrát. Ugyan három percig megint alig esett kosár, ekkor azonban Spurlock és Chery kosaraival megkezdte a felzárkózást az Alba. Az Olajban sem akadt támadásban kiemelkedő teljesítmény, a triplát rosszul dobta mindkét csapat, a brusztolásból pedig ekkor a Fehérvár jött ki jobban. Kenny Chery alaposan elkapta a fonalat, Ryan Pearson pedig büntetőkből kiegyenlített a 36. percben! A kanadai irányítónak még Wittmann triplájára is volt válasza, amikor ellenben Milosevics (szintén hármasból) megszerezte első kosarát, megint az Olaj került felülre, és innen a gyengén büntetőző Alba már nem tudott visszajönni. A végjátékban sem volt szép játék, inkább keménységének és fegyelmezettségének köszönhette a győzelmet a Szolnok a tíz büntetőt is kihagyó Alba ellen.

Szolnoki Olaj - TLI-Alba Fehérvár 68-64 (18-10, 12.20, 16-9, 22-25)
    Alba: Chery 16/6, Myles 12, Spurlock 8/3, Pearson13, Lóránt 5/3. Csere: Supola 7/3, Csorvási 2, Simon, Wright 1, Filipovics.