30
31

Sport hírek  -  2016. 03. 03. 20:50  -  Kaiser Tamás
    Tökéletes bemutatkozás a kispadon - simán nyert a Fehérvár a Siófok ellen

Az első félidőt követően még csak egy góllal vezetett a Fehérvár KC a Siófok ellen. A második játékrészben azonban már tíz is volt közte, végül pedig hat góllal nyert az FKC. Deli Rita tehát győzelemmel mutatkozott be a hazaiak kispadján.

A Fehérvár KC új edzővel, Deli Ritával, míg a Siófok legjobb góllövője, Orbán Annamária nélkül várta a két csapat csütörtök esti összecsapását. A siófokiak irányítójával kapcsolatban doppingvétség alapos gyanúja merült fel, a Magyar Kézilabda Szövetség etikai és fegyelmi bizottsága Orbán játékengedélyét azonnali hatállyal határozatlan időre felfüggesztette. A góllövő listán 114 találattal második játékos hiányát pedig meg is érezte a Balaton parti gárda, amely csak az ötödik percben szerezte meg első gólját a Köfém Sportcsarnokban. A Fehérvár pedig a körülményekkel mit sem törődve, felszabadult játékkal 13 perc alatt 7-3-ra ellépett. Ekkor Christian Dalmose időt kért, a folytatásban pedig vészkapussal játszatta csapatát, a húzás be is jött: a Siófok kilenc perc alatt zsinórban dobott öt gólt, és megfordította a meccset. Mayer Szabina és Hajduch Csenge góljai után azonban megint a Fehérvárnál volt az előny négy perccel szünet előtt, de Piedade hamar egyenlített. Majd jött Gjorgjijevska üres kapus gólja, amire megint Piedade válaszolt. Amikor pedig már mindenki azt hitte, hogy döntetlennel vonulnak pihenni a csapatok, érkezett Bandelier bombája, így a szünetben 11-10 volt az állás.

A második félidőt Deáki kiállítása miatt emberelőnyben kezdte az FKC, és ezzel jól élt a hazai gárda, a büntetés ideje alatt Bandelier talált kétszer Pastrovics kapujába. Majd még újabb két fehérvári találatnak örülhettek a hazai drukkerek mire megszületett az első vendéggól. Ezt követően Mayer Szabina percei következtek, a beálló zsinórban dobott három gólt, a 39. percben Gjorgjijevska találatával pedig már kilenc volt közte. Nyolc perccel később pedig már számolhattak a hazai drukkerek: tíz góllal vezetett a Fehérvár KC. A vége így már nem tartogatott izgalmakat, a Fehérvár KC hat góllal, 29-23-ra győzött, és feljött a tabella hetedik helyére.

Fehérvár KC – Siófok 29-23 (11-10)
    Fehérvár: Herr O., Sipeki – Májer, Rózsás, Rideg, Tilinger 4(1), Gjorgjijevska 5, Hajduch 3, Ishitate, Bandelier 5, Tápai 2, Mayer 9, Kazai 1.