28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 03. 03. 21:20  -  Somos Zoltán, fotó: Kiss László (archiv)
    Ismét hátrányban a Volán, a harmadik harmadban fordított a MAC

Emlékezetes negyedik meccs után utazott a fővárosba a Fehérvár AV19, a MAC elleni MOL-liga elődöntő ötödik felvonására. A párharcban eddig mindig a hazai pályán játszó csapat nyert, ezt a sorozatot próbálta megtörni a Volán. Két harmad után volt is erre esély, hiszen két góllal vezettek Orbanék, de a harmadikban megfordította a meccset a MAC, így ismét vezet a párharcban. Vasárnap Fehérváron találkoznak a csapatok.

Remek hangulat, telt ház várta a Tüskecsarnokban a csapatokat. Két, egyaránt egygólos vereség volt itt a párharcban eddig a fehérvriak emléke, és mivel a pályaelőny a MAC-nál van, neki elég is lenne mindig ennyivel hozni a hazai meccseit... A 8--2-es negyedik meccs ellenben inkább a Volán mellett szólt, és kellő lendületet is adott, aminek az első harmad 15. percében lett vezető gól az eredménye. Brance Orban tartja remek formáját, de gólja nem sokáig jelentett előnyt, mert még az első szünet előtt egyenlített a születésnapát ünneplő Niko Saarenpää. A második harmad elenben tényleg a fehérváriaké volt, akiknek erős támaszt adott a kapuban remeklő Rajna Miklós. Elöl pedig Orban duplázott, majd Preston Shupe parádés egyéni alakítás végén szintén mattolta Bálizs Bencét.
    Kétgólos előnnyel várta tehát Tyler Dietrich csapata a harmadik harmadot, amelyben próbált rá nyomást helyezni a MAC. De emberelőnyben hiába próbálkoztak a hazaiak, sőt, utána már egy hátrányt kellett kivédekezniük, amelyben volt lehetősége a Volánnak. Nem élt vele, ezt pedig ismét Saarenpää büntette, teljesen nyílttá téve a hajrát. Az utolsó öt percre pedig el is tüntette hátrányát a nagyot küzdő MAC, az emlékezetes, hosszabbításos második meccsen győztes gólt ütő Stipsicz Bence révén. Ez a párharc a nagy fordulatokról szól, nem lett kivétel az ötödik meccs sem, mert a záró játékrészben rendkívül hatékony pestiek kétgólos hátrányból a végén a győzelmet is megszerezték: 2:44-gyel a vége előtt Michael Quinn vált hőssé, beállítva a 4-3-as végeredményt. Ezzel a MAC egyetlen győzelemre került a döntőtől, a Fehérvár pedig már nem hibázhat - legközelebb vasárnap, az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban találkoznak a felek.

MAC-Budapest - Fehérvár AV19 4-3 (1-1, 0-2, 3-0)
    Gl.: Saarenpää (2), Stipsicz, Quinn, illetve Orban (2), Shupe.