30
31

Sport hírek  -  2016. 02. 28. 20:17  -  Kaiser Tamás / fotó: Kiss László
    A pokolból hozta vissza a MAC elleni meccset a Volán

Négygólos hátrányból jött vissza a Fehérvár AV 19 MOL Liga elődöntőjének harmadik meccsén. A MAC Budapest a 37. percben már 4-0-ra vezetett, a Volán azonban feltámadt, és kevesebb mint másfél perccel a harmadik harmad vége előtt egyenlített, a hosszabbításban pedig Bartalis beütötte a győztes gólt. Összesítésben 2-1-re vezet a MAC.

Mindenképpen nyernie kellett a Fehérvár AV 19-nek ahhoz, hogy életben tartsa döntőbe jutási esélyeit, hiszen az első két, fővárosi meccset a MAC nyerte a MOL Liga elődöntőjében. Fehérvári szempontból azonban nem indult jól a találkozó, a MAC negyedóra után előnybe került, Klempa talált be a Volán kapujába. A 26. percben jött Mestyán, és már kettő volt közte, majd öt perccel később duplázni tudott a MAC játékosa, sőt, a 37. perben Nagy Krisztián is gólt ütött, 0-4 állt ekkor az eredményjelzőn. Tyler Dietrich csapata azonban nem adta fel, és még a szünet előtt kettőre csökkentette hátrányát, előbb Vincze Péter, majd Shupe ütött gólt. Az 52. percben Devon Krogh találata után már csak eggyel ment a MAC. Nem sokkal a vége előtt a Volán mestere időt kért, és kapusát is lehozta, és milyen jól tette ezt! 1:18-cal a vége előtt Korgh egyenlített, jöhetett a hosszabbítás! Ami nem tartott sokáig, a 63. perc legvégén Bartalis István döntötte el a mérkőzést, a Volán 5-4-re nyert, és a négy győztes meccsig tartó párharcban 2-1-re szépített. Hétfőn pedig akár egyenlíthet is a Fehérvár…

Fehérvár AV 19 – MAC 5-4 (0-1, 2-3, 2-0, 1-0) – hosszabbítás után.
    Gólszerzők: Klempa, Mestyán (2), Nagy K., illetve Vincze, Shupe, Krogh (2), Bartalis.