29
30
31

Kihagyott büntetők, de jókor dobott tripla, Alba-siker Pécsen

Tristan Spurlock utolsó pillanatokban esett triplájával nyert két ponttal a TLI-Alba Fehérvár a PVSK otthonában. Jól kezdtek, de a második félidőben a hajrában már hátrányban voltak a rengeteg büntetőt elrontó fehérváriak, akik között hasznos játékkal mutatkozott be az új igazolás, Jerrell Wright. A Pécs közel állt a bravúrhoz, de végre egy meccs utolsó momentuma az Albának kedvezett, nem sok ilyen volt korábban...

Anthony Myles duplát és triplát dobott, zsákolt - a meccs elején az Alba amerikaija vitte a prímet. Kár, hogy a hetedik percben szerzett nyolcadik pontjához később már egész meccsen egyet tett hozzá - és a csapat is mintha ezt az "ívet" követte volna: remek kezdés után erőteljesen visszaesett. 11-2 is volt az előny, vagyis végre nem ragadt be az Alba egy idegenbeli mérkőzés elején, csakhogy még az első negyedben fordított az egyik legjobb légiósát, Nelsont nélkülöző Pécs. A hazaiaknál mindenki odatette magát, igazi csapatmunkát mutattak be, de pontszerzésben Popadics. Budimir és Horti volt főszereplő. Az Alba Spurlock kosaraival visszavette a vezetést, de a folytatásban nem tudott mit kezdeni a Pécs tripláival. Kilenc is beesett hazai oldalon, közben a fehérváriaknak a büntetővonal is túl messze volt, sorra rontották a dobásokat a személyi hibák után. Wright jól szállt be, kellett is, mert Lóránt hat perc játék után már nem tért vissza a pályára.
    Egy ponttal az Alba vezetett szünetben, és a harmadik negyed közepére már tizennégy pontosra növelte előnyét. Ekkor működött a védekezés, Pearsonék jól éltek az esélyekkel és úgy tűnt, a két keret közötti mennyiségi, minőségi különbséget érvényre is juttatják. De nem törődött bele ebbe Csirke Ferenc csapata, és a talán túlságosan elkényelmesedő Albával szeben egy 16-0-ás (!!) rohammal fordított, mindőssze három perc alatt... Wright pontjai zárták ugyana  játékrészt, de a negyedik negyed elején ismét a hazaik jöttek, és az utolsó másodpercig vezettek is innentől kezdve. Budimir mindig akkor talált be, amikor kellett, az Alba továbbra is pocsékul büntetőzött (tizenhárom maradt ki...), a hajó pedig elúszni látszott. Ám a végére maradt még egy fordulat, mert a fáradó Pécs 82-77 után többet hibázott, a tíz embert forgató Alba pedig Pearson pontjaival visszajött. Az utolsó percben az amerikai fordított, ami után Budimir kosarával mégis a hazaiak tűntek befutónak. De maradt egy időkérés, utána pedig még egy dobás: Supola passzából Spurlock bevágta a győztes triplát. Vért izzadva, de behúzta a nagyon fontos győzelmet az Alba.

PVSK-PANNONPOWER - TLI-Alba Fehérvár 86-88 (20-23, 24-22, 23-23, 19-20)
    Alba: Chery 15/3, Supola 4/3, Myles 9/3, Spurlock 17/9, Lóránt 1, Pearson 23, Wright 9, Csorvási 5, Simon 2, Filipovics 3/3.