28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 02. 18. 21:43  -  Somos Zoltán, fotó: Kiss László (archiv)
    Fehérvári győzelem és előny a MOL-liga rájátszásában

Megkezdődött a rájátszás a jégkorong MOL-ligában. A Fehérvár AV19 az alapszakasz harmadik helyezettjeként a Ferencvárossal küzd a négy közé jutásért, az első meccset Pesterzsébeten rendezték. Preston Shupe duplájával és Vincze Péter góljával vendégsiker született, a Volán szombaton hazai pályán az elődöntőbe jutást is kiharcolhatja.

Ahogy várható volt, Tyler Dietrich, a Fehérvár vezetőedzője élt a lehetőséggel, hogy az EBEL-keretből is "használhat" játékosokat, így Varga, Orban, Bodo, Sárpátki, Vincze is ott volt a negyeddöntő első találkozóján. Persze rajtuk kívül is van olyan Volán-játékos a fiatalok között, aki játszott már az osztrák ligában is, így a játékosmennyiség és a minőség is a vendégek mellett szólt. Fölényben is voltak az első harmadban Holmbergék, de két emberelőnyt is kihagytak. Igaz, mindkét kapunál előfordult, hogy már a kapuson is túljutott a korong - gól mégsem született az első húsz percben.
    A második elején a Volán is megkapta első kiállítását, de megúszta. Kalnins több szép védést is bemutatott, helyzetei voltak a Fradinak. Chris Bodo Manninennel ütközve lent maradt, nem is tudta folytatni a játékot. Így is maradt góllövő a jégen: egy szép támadás végén Holmberg passzából Shupe szerzett vezetést a Volánnak. Vincze is megtornáztatta Budai Krisztiánt, akiről több korong is kijött. A záró játékrész hatodik percében aztán megrogyasztotta ellenfelét a Fehérvár. Előbb Shupe tuszkolta be sokadik kísérltre a korongot a bal alsóba, majd Vincze lőtt kapásból nagy gólt. Ezzel el is dőlt a meccs, de a párharc még nem, ahhoz még egyszer nyernie kell a Dietrich-csapatnak. Szombaton 17 órától Fehérváron találkoznak a felek.

Ferencváros-ESMTK - Fehérvár AV19 0-3 (0-0, 0-1, 0-2)
    Gl.: Shupe (2), Vincze P.
    A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Fehérvár javára.