28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 02. 16. 21:53  -  Somos Zoltán, fotó: Kiss László (archiv)
    Négygólos előny is kevés volt a Volánnak a győzelemhez

Nincs már tétje a Fehérvár AV19 számára az EBEL-középszakasz meccseinek, és a Klagenfurt ellen sokáig úgy tűnt, az eredményben is meglátszik, hogy nem nyomasztja semmiféle teher Banhaméket. Ám hiába vezettek a második harmad elején már 4-0-ra, innen is ki tudtak kapni a Sofron Istvánt is bevető vendégektől...

A Klagenfurtnak kellenek a pontok a rájtszásba kerüléshez, amire a Volánnak már nincs esélye - mégis a Fehérvár kezdett parádésan. A válogatott szünet mintha jót tett volna a csapatnak, amely az első haemad végén és a második elején két játékperc alatt három gólt ütött - ráadásul már előptte is vezetett! De hiába Sikorcin két, illetve Francis és Banham egy-egy gólja, a második játékrész második felében a Klagenfurt is megmutatta, hogy tud rövid idő alatt sok gólt szerezni. Nem egészen kilenc perc alatt négyszer mattolták Hetényi Zoltánt a vendégek, akik között Sofron István is rohamozta a kaput.
    Az exfehérvári csatár két kapuralövésig jutott a meccsen, nem ő volt a főszereplő - hanem a harmadik harmad elején emberhátrányban betaláló Steven Strong. Huszoneggyel többet lőtt kapura a KAC, innen nézve nem meglepő a végeredmény - de négygólos előnyből azért illett volna legalább pontot szereznie a Fehérvárnak...A rengeteg kiállítást hozó meccsen (18, illetve 20 perc kisbüntetés) győzelmével a Villach mögött helyezkedő Klagenfurt bebiztosította helyét a rájátszásban, a középszakasz utolsó két meccse már nemcsak a Volánnak lesz tét nélküli.

Fehérvár AV19 - Klagenfurt AC 4-5 (3-0, 1-4, 0-1)
    Gl.: Sikorcin (2), Francis, Banham, illetve Lundmark, M. Geier., S. Geier, DeSantis, Strong.