28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 02. 10. 19:58  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika (archiv)
    Idegenben nem megy az Albának, Kaposváron is kikapott

Sűrűsödik a kosarasok programja: a szombati hazai meccs után szerdán Kaposváron várt újabb bajnoki az Alba Fehérvárra. Rossz kezdés után szünetben már vezettt az Alba, de palánk alatti hatékonyságban, a lepattanók gyűjtésében sokkal jobb volt a Kaposvár, és végül légiósai vezérletével nyert is.

Idegenben többször is rosszul kezdte meccseit az Alba ebben a szezonban, és Kaposváron sem vett repülőrajtot... Három és fél perc után már időt kért Dzunics Braniszlav, ekkor két pont állt a fehérváriak neve mellett. Igaz, csak hetet kaptak, de nagyon nem ment támadásban, és egy idő után védekezésben sem. Puljko szokásos tripláival 21-6-ra húzott el a Kaposvár, ekkor azonban végre betalált Lóránt és megnyugodott az Alba. Simon irányításával jött egy 11-0-ás roham, kár, hogy a negyed végén Ubillának két tiszta dobást is engedtek a fehérváriak.

A második negyed elején másfél percig nem esett kosár, de hiába dobott eztán triplát Myles, a gyorsan játszó Kaposvár két duplával ismét tízre hízlalta előnyét. Sokadszor bizonyosodott be, hogy a védekezés a siker kulcsa, mert amikor jól követték a hazai kisembereket Supoláék, megbénult a kaposvár támadójátéka. A szerzett labdákkal pedig lerohanásokat vezetett az Alba, és egy Maljkovics-kosárral a vezetést is átvette. A második negyed a mieinké volt, bár Spica vezérletével kapaszkodtak a somogyiak. Anthony Myles triplája jelentette a slusszpoént a félidő végén.
    Dobószázalékban és lepattanóban jobb mutatói voltak a hazaiaknak, és a harmadik negyedet is két triplával nyitották. Mégis inkább a palánkalá üresben befutó centerek révén tudott fordítani a kaposvár, idegeskedett is védői hibái kiatt Dzunics... Nasgy adok-kapok zajlott, kosárra kosár jött válaszul, miközben Puljko ngyedik személyije miatt gonban volt a Kaposvár. Spurlock nagy zsákolása Hendlein fölött a vendégszurkolók hangulatát fokozta, de egy ponttal a Kaposvár járt előrébb harminc perc után.

Ubilla és Spurlock is triplát dobott a záró játékrész elején, ekkor még megjósolhatatlan volt a meccs végkimenetle. A rossz jelek akkor keztek sokasodni, amikor a hazaiak amerikai irányítója rendre jól fejezte be akcióit, miközben az Alba a tiszta dobóhelyzeteket is elrontotta. Egyre nagyobb lett a különbség lepattanózásban is, a végére e tekintetben óriási lett a somogyi előny. Márpedig hatékony palánk alatti mukát csak extra dobásokkal legetett volna ellensúlyozni - ezek azonban hiányoztak Cheryék repertoárjából. Pearson egyedül nem nyerhetett, hiába szerzett lehetetlen helyzetekből is kosarakat. Egyértelműen jobb volt a hazai légió, amikor megtorpant a pontgyártásuk, kivédekezték az Alba támadásait, és a végén büntetőkkel bebiztosították megérdemelt győzelmüket.

Kaposvári KK - TLI-Alba Fehérvár 88-83 (26-17, 17-28, 23-20, 22-18)
    Alba: Chery 12, Myles 10/6, Spurlock 18/3, Pearson 16, Lóránt 11/7. Csere: Simon 4, Markovics 5, Supola 5, Csorvási 2.