360 Fehervar

Látnivalók

Tömegsport

Jól kezdődött az év az ARAK atéltái számára

Az ARAK Utánpótlás Akadémia atlétái sikeresen szerepeltek az idei első országos bajnokságon. A tizenhárom évesek, valamint az egygel idősebb korosztály fedett pályás seregszemléjén tizenegy alkalommal állt fehérvári versenyző a dobogón. Ráadásul a legfényesebb medálból jutott a legtöbb.
    A legkiemelkedőbb a lányok távolugrásában Endrész Klaudia volt. Házi Éva tanítványának 586
    centiméteres teljesítménye nem csak egyéni csúcs, hanem fedett pályán a valaha ugrott legjobb eredmény is egyben! Egyéniben bajnoki címet ünnepelhetett Kovács Mátyás is 300 méteren. A nem a legjobb futamban rajtoló sprinter 38,67-es eredménnyel lepte meg a mezőnyt, Molnár Ferenc atlétájánál nem is tudott jobbat teljesíteni senki. A futó és távolugró arany mellett a rúdugró szakág is begyűjtötte első egyéni bajnoki címét! Babos Rita és Skoumal Péter tanítványai az egész dobogót kibérelték, ugyanis Kiss Alexander mellett Csetényi Zsolt a második, Erős Áron pedig a harmadik helyen végzett. Az újoncok mellett a serdülő rúdugró Tímár Gergő is kitett magáért, hiszen ezüstérmet nyert. A két rúdugró ezüst mellett a futó Mohai Regina is második lett. 300 méteren Halász Géza versenyzője nyerte az utolsó, legerősebb futamot, futamgyőzelme a második helyre lett elég.
    Az ARAK-os váltók az első, vagy második helyen értek célba. Az újonc váltók aranyérmesek lettek. A lányok Mohai-Gimesi-Kiss-Gombolai, a fiúk a Csornai-Csetényi-Bolla-Klauzer összeállításban lettek Magyarország legjobbjai. A serdülők sem lazsáltak, a fiúk a Kovács-Gombolai-Visi Szabolcs-Visi Zoltán kvartettje lett második, akárcsak a lányok. A sors fintora, hogy a lányokat pályaelhagyás miatt kizárták. Bronzéremre váltotta tehetségét ötösugrásban Klauzer László is. További tizenhat 4-8. helyezés teszi még értékesebbé az ARAK Akadémia idei első országos bajnoki szereplését.