28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 02. 05. 21:41  -  Somos Zoltán, fotó: Kiss László (archiv)
    Szétlőtte az Innsbruck a Volán utolsó reményét is

Győzelmi kényszerben lépett pályára az EBEL középszakaszában a Fehérvár AV19 az Innsbruck ellen. A rájátszásért küzdve ezt a meccset sem kezdték jól a fehérváriak, de az első harmad végére így is kétgólos előnybe kerültek. Megtartani azonban nem sikerült, hosszabbításba torkollt a meccs. Ebben is csak helyzetekig jutottak Kógerék, a szétlövés pedig az osztrákoknak sikerült jobban.

Ahogy az utóbbi meccseken mindig, ezúttal is az ellenfél szerezte az első gólt, és megint korán került hátrányba a Volán. Ráadásul az Innsbruck Valdix találata után is helyzeteket dolgozott ki, mert rengeteget hibázott a fehérváriak hátsó alakzata. Igaz, amikor lehetőség adódott, azonnal jött az egyenlítés is, Brance Orban lógott meg és tette fel a korongot szépen a jobb felsőbe. A harmad hajrája pedig parádés lett, hiszen egy perc alatt két gólt is szerzett a Volán, előbb kettős, majd szimpla emberelőnyben Nagy Gergő és Bartalis István vette be Chiodo kapuját.
    A lélektani előny tehát megvolt, de nem sikerült élni vele. Ugyan többet lőtt kapura a második harmadban Hannu Jarvenpää csapata, de az Innsbruck Schuller révén nyílttá tette a meccset. A harmadik játékrészben pedig hamar egyenkítettek a vendégek, Bishop ekkor tette meg az első lépst a hőssé válás felé. Később valóban ő lett a nyerőember, hiszen a sok lehetőséget hozó, de gól nélküli hosszabbítást követően a szétlövésben kétszer is túljárt Hetényi eszén. Mivel a Volánból csak Sarauer talált be, az Innsbruck hat év után ismét nyert Fehérváron, a mieink pedig már a matematikában sem nagyon bízhatnak a rájátszásba jutást illetően.

Fehérvár AV19 - Innsbruck 3-4 (3-1, 0-1, 0-1, 0-0, 0-1) - szétlövéssel
    Gl.: Orban, Nagy G., Bartalis, illetve Valdix, Schuller, Bishop. Győztes gól: Bishop