28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 01. 30. 19:30  -  Somos Zoltán, fitó: Simon Erika (archiv)
    Ismét száz pont fölött az Alba, az áldozat ezúttal a MAFC volt

A szépen felújított Gabányi-sportcsarnokban játszott a MAFC ellen a TLI-Alba Fehérvár. Sokkal esélyesebb volt Dzunics Braniszlav csapata, és ezt igazolta is a pályán. Az első félidőben hatvan pontig jutva eldöntötte a meccset az Alba, szünet után pedig gond nélkül tartotta előnyét A legtöbb pontot ismét a légiósok dobták.

Az első félidőben igen egyszerű volt a képlet: vagy triplából vagy szerzett labdából végzett lerohanásból sorra szerezte kosarait az Alba, a MAFC-nak pedig semmi nem jött be abból, amit ennek megakadályozására kigondolt... A fehérváriak egy tucat eladott labdába kergették bele a hazaiakat húsz perc alatt, kedvükre zsákolgattak belőle, kamatoztatva hatalmas fizikai fölényüket. Az elején még sok volt a fault a játékban, de a második negyedben már ez sem zavarta a vendégszurkolókat, akik megtöltötték szektorukat a szépen felújítottt Gabányi-sportcsarnokban. Anthony Myles állt a kosártermelés élére, csont nélkül és hiba nélkül dobálta a triplákat. A MAFC egy-egy szép kosarat elért, de szünetig mindössze 30 pontig jutott, még  a büntetőzés sem ment neki. Óriási volt a különbség, eldőlt a meccs az első két negyedben. 56 százalékos mezőnymutató állt szemben 27-tel, lehengerlő volt az Alba.
    A második félidőben hol nőtt, hol csökkent kicsit a harmincpontos differencia, alapvetően más nem történt... Az Alba légiósai kivétel nélkül megszórták magukat, Chery főleg büntetőből, Pearson pedig a megharcolt kosarakkal. A MAFC jóval kevesebb labdát adott el, mint korábban, és magyarjai, Misek, Mócsán és Tursics pontjaival elkerülte a totális kiütést, sőt, a negyedik negyedben harminc pontot dobva szépített az eredményen. Dzunics Braniszlav az első félidei agresszivitással elégedett volt, mint mondta, ezt kell tovább tartani, persze egy olyan meccsen, ahol tíz játékost is forgat az edző, nehéz mindenkinek végig pörögnie. Az Alba könnyed kötelező sikerrel zárt, megszerezve tizenegyedik győzelmét a szezonban.

MAFC-Újbuda - TLI-Alba Fehérvár 84-108 (14-32, 16-28, 24-27, 30-21)
    Alba: Chery 17, Supola 5/3, Myles 18/12, Spurlock 18/6, Lóránt 8. Csere: Pearson 16/3, Csorvási 9, Markovics 11/3, Simon 2, Filipovics 5/3